Прокуратура Києва розраховує залучити до відповідальності власника мережі з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо" і ТОЦ Gulliver Віктора Поліщука за банкрутство банку "Михайлівський", в якому він раніше володів 92,501% статутного капіталу. Про це повідомив перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко

"Забрав свої застави (з банку" Михайлівський ") і втік за кордон … Шанс (притягнути до відповідальності Поліщука) є", – сказав він в ході засідання комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності. Перший заступник прокурора Києва також повідомив, що у цій справі вже заарештовано колишнього голову правління банку "Михайлівський" Ігоря Дорошенко і колишнього директора "Інвестиційно-розрахункового центра" Михайла Канюка, а заступник глави правління банку Денис Панфілов – в розшуку. Кононенко також допустив, що куратор Нацбанку, який працював у банку з грудня 2015 року міг знати про незаконні операції, але визнав, що його діяльність ще не досліджена. Глава підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств і електронної комерції Павло Різаненко в ході засідання зазначив, що Нацбанк частково несе відповідальність за те, що трапилося і наголосив на важливості доведення розслідування даної справи до конфіскації майна Поліщука. 

"Історія успіху пана Поліщука як банкіра в тому, що його за руку по Фонду гарантування і Нацбанку водив Макар Пасенюк, всі знають – з компанії ICU. І переконував усіх, що це діюча ефективна бізнес-модель … допереконував до збитків держави на 2 млрд грн", – сказав він. У відповідь на слова Різаненко і щоб уникнути домислів і спекуляцій, група ICU повідомила агентству "Інтерфакс-Україна", що в 2014 році виступала фінансовим консультантом банку "Михайлівський" щодо придбання ним українського банку з іноземним капіталом і частки в капіталі банку з українським капіталом у одного або декількох акціонерів, однак жоден з банків не був придбаний. 

В рамках роботи за цим контрактом керуючий партнер ICU Пасенюк брав участь у робочій зустрічі з представниками НБУ і Банку "Михайлівський", на якій обговорювалися питання про попереднє погодження одного з вищеназваних придбань, а також бізнес-модель банку в сфері споживчого кредитування та кредитних карт після можливого злиття, уточнили в групі. "Крім участі у вищезгаданій робочій зустрічі, ні Пасенюк, ні будь-хто з працівників не були ініціаторами або учасниками зустрічей між Поліщуком і представниками НБУ або інших державних органів та установ України. Строк договору про надання консультаційних послуг закінчився в 2014 році. 

Група ICU ніколи не виступала фінансовим радником особисто Поліщука", – підкреслили в ICU. Як повідомлялося, керуючий партнер інвестгрупи ICU Макар Пасенюк був радником президента України Петра Порошенка при передачі в незалежний "сліпий" траст (blind trust) Rothschild Trust активів, які належать главі держави. До призначення головою Нацбанку України Валерія Гонтарева була співвласницею і главою ради директорів групи "Інвестиційний капітал Україна" (ICU).