Взимку в українських домівках не буде тепла? – Опалювальний сезон на межі зриву
Напередодні опалювального сезону рахунки багатьох теплопостачальників України все ще арештовані, передає Корупція Інфо з посиланням на «Судебно-юридическая газета»
Президент наклав вето на Закон України №1443-VIII «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання в сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», однак депутати не погодилися з його рішенням.
Чи буде в квартирах українців тепло?
15 вересня 2016 року Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянув пропозиції Президента України до Закону, прийнятого Верховною Радою 7 липня 2016 року, на який глава держави наклав вето (законопроект №2706).
Нагадаємо, вище зазначений закон розроблений в зв'язку з виникненням перед постачальниками енергоносіїв заборгованості в зв'язку з несвоєчасним проведенням розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію.
Слід зазначити, що вказана заборгованість виникла не внаслідок несумлінного виконання своїх зобов'язань такими суб'єктами, а в силу об'єктивних причин, які не дозволяли їм своєчасно і в повному обсязі виконувати свої договірні зобов'язання.
Так, серед цих причин основна – це несвоєчасне погашення заборгованості по різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Крім цього, одним з факторів виникнення заборгованості за спожиті енергоносії є несвоєчасне відшкодування збитків в результаті надання пільг з оплати за спожиту теплову енергію та послуги з централізованого водопостачання та водовідведення окремим категоріям споживачів.
Кінцеві постачальники послуги відзначають, що за останні роки проблема невчасної виплати різниці в тарифах так і не була вирішена, що позбавляє суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, транспортування, постачання теплової енергії для потреб населення, першій-ліпшій можливості своєчасно розрахуватися за енергоносії.
Жителі столиці пам'ятають літній заяву ПАТ «Київенерго» про те, що рахунки підприємства заарештовані, кияни можуть залишитися без гарячої води і опалювальний сезон на межі зриву.
Тепер стає зрозуміло, що проблема не вирішилася.
«Основна причина арешту рахунків – штрафні санкції« Нафтогазу »на той борг, який наша компанія погасила ще півтора роки тому.
Заборгованість стандартно виникає через нашу дебіторської заборгованості, через несвоєчасну компенсацію різниці в тарифах і через несвоєчасну компенсацію пільг і субсидій.
У НАК «Нафтогаз України» на це не звертають уваги і все одно подають на основний борг в суди, нараховуючи зверху штрафні санкції. Сьогодні штрафні санкції, які нараховані «Київенерго» за газ, становлять близько 500 млн грн. Основного боргу вже немає. Ми його погасили », – дала роз'яснення щодо ситуації директор з правового забезпечення« Київенерго »Ольга Иевлева.
Члени Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відзначають, що така ситуація склалася не тільки в столиці.
Ще з весни і по сьогоднішній день до них надійшло понад 200 листів з усіх регіонів країни від обласних державних адміністрацій, міських голів та керівників підприємств тепло-, водопостачання з проханням прискорити вирішення цього питання, тому що ситуація щомісяця погіршується і невиправдана заборгованість зростає, що може призвести до зриву початку і стабільного проходження опалювального сезону 2016-2017 рр.
Автор: Анна Шульгіна, «Судебно-юридическая газета»