Апеляційний суд Львівської області скасував вирок Шевченківського районного суду, який засудив чотирьох міліціонерів за знущання та побиття затриманого.
Про це повідомляє Харківська правозахисна група.
Як зазначається, львів’янина Л. правоохоронці затримали у грудні 2011 року за адміністративне правопорушення. Але в міліції четверо правоохоронців почали вимагати від затриманого зізнання у скоєнні крадіжок, до яких той не був причетний.
Л. перевозили з одного опорного пункту до іншого, показували йому так звані місця злочину, били руками, ногами, дерев’яною палицею, роздягали. У знущаннях брали участь троє співробітників зі служби дільничних та майор, заступник начальника Шевченківського райвідділу ЛМУ ГУМВС.
Чоловік погодився підписати зізнання. На зміст документів, які підписував, уже не зважав через утому, голод, біль. Львів’янин Л. є хворим на гепатит С та ВІЛ, під час перебування у райвідділі не міг отримувати необхідні ліки.
За допомогою адвоката Всеукраїнської мережі правової допомоги людям, які живуть з ВІЛ та наркозалежним Марії Каменської чоловікові у суді вдалося довести провину правоохоронців. Їх засудили до реального покарання за незаконне позбавлення волі й перевищення службових повноважень.
Під час судового слідства у першій інстанції були розглянуті незаперечні докази. Експертиза щодо ушкоджень Л., свідчення затриманого разом з ним чоловіка та його адвоката, матері Л., знайдено одяг Л., що залишився у приміщенні одного з опорних пунктів. Однак апеляційний суд скасував рішення суду першій інстанції. Справу було скеровано для проведення додаткового розслідування.
«Це рішення може стати фатальним не лише щодо долі Л., а й інших людей, які можуть опинитися в міліції. Адже правоохоронці, які викрадали й били людину заради показників, тепер знову можуть опинитись не просто на волі, а й у лавах правоохоронців. Поки прокурор не оголосить про нову підозру, правоохоронці можуть вимагати перегляду як запобіжного заходу, так і відновлення на посадах», – йдеться у повідомленні.
«Кожна кримінальна справа (провадження) розслідується недосконало, з певними порушеннями, але суди зазвичай ігнорують такі порушення. А саме в цій справі спрацював принцип «трактування сумнівів на користь засуджених», – говорить адвокат Марія Каменська
«Апеляційний суд Львівської області фактично ствердив, що кожен правоохоронець може використовувати будь-які засоби для досягнення показників; будь-кого можна позбавити волі, фактично викрасти. Сподіваюсь, що саме у клієнта вистачить сил для продовження відстоювання своєї позиції», – додала вона.
Джерело: ZIK