Гройсман зробив гучну заяву щодо продажу ліків в УкраїніГройсман зробив гучну заяву щодо продажу ліків в УкраїніГройсман зробив гучну заяву щодо продажу ліків в УкраїніГройсман зробив гучну заяву щодо продажу ліків в УкраїніГройсман зробив гучну заяву щодо продажу ліків в Україні
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок 22 листопада звернувся до представників фармацевтичних компаній із застереженням про створення штучного дефіциту лікарських препаратів і надмірному завищенні цін. – повідомляє Корупція.Інфо
В результаті проведення реформи дерегуляції фармацевтичної галузі прем'єр-міністр побоюється того, що учасники ринку штучно створять недолік ліків і потім, як результат, підвищать відпускні ціни.
«Хотів би застерегти від того, щоб у нас почали створюватися штучні дефіцити ліків або щось інше. Такі випадки були, я про них знаю, і думаю, що вони точно не принесуть користі ні одному ініціатору таких кроків. Якщо ми будемо почувати, що хтось із присутніх на ринку – а я переконаний в тому, що все, більшість підійде до цього сумлінно – намагається створювати штучний дефіцит ліків або несумлінно виконувати рішення, або завищувати ціни, у нас не буде іншого виходу – ми будемо визначати мету і іншого виходу, як досягти цієї мети у нас не буде. Принцип буде таким: бачу мету, не бачу перешкод», – підкреслив Прем'єр-міністр.
Володимир Гройсман зазначив, що він особисто буде боротися за те, щоб в країні все робилося по-чесному. Закупівлі лікарських препаратів повинні проходити на прозорій основі через спеціально створену електронну торгову площадку. При цьому, ціноутворення має бути розумним, а якість високою. Крім того, основним завданням зараз є забезпечення доступності для українського народу.
Відзначимо, що з метою запобігання підвищеного ціноутворення на лікарські препарати, уряд створив механізм, який працює на основі референтів. Більш того, в Україні була спрощена реєстрації ліків, вироблених і споживаних в ЄС, США, Канаді, Японії, Австралії, Швейцарії. Також уряд відданий ідеї проведення публічних закупівель ліків через міжнародні організації. На наступний рік на це передбачено 5,9 млрд. Грн.