Експерти стверджують, що у зв’язку з підвищенням мінімалки державу чекає багатомільярдний дефіцит держбюджету, грошова емісія, збільшення інфляції і девальвація гривні.
За словами радника президента України, в минулому віце-прем’єра Польщі Лешека Бальцеровича, рішення про підвищення мінімальної зарплати було «неприємною несподіванкою», повідомляє Корупція. Інфо
Адже, як зазначає він, ніхто з міжнародних партнерів не знав про таку ідею.
«Скорочення бідності в майбутньому не може бути гарантованим без збалансованого бюджету, зниження інфляції та поліпшення бізнес-середовища.
Рішення про підняття мінімальної зарплати було прийнято без необхідних підрахунків, аналізів щодо впливу на витрати бюджету, пенсійну систему і тіньову економіку», – сказав він.
Економісти також стверджують, що у зв’язку з рішенням уряду підняти мінімалку, є побоювання, що збільшиться частка тіньової економіки, зросте безробіття, а також зменшаться розміри субсидій та кількість її одержувачів
Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 грн спричинить масові скорочення працівників, зайнятих у бюджетній сфері.
На думку екс-міністра економіки України Віктора Суслова, уряду варто було б зосередити сили на зростанні економіки. Але вся політика нині зводиться до принципу «обрізаного каштану»: комусь відрізали, комусь – пришили.
«За попередніми даними, фінансування багатьох бюджетних закладів не буде збільшено. Навчальні заклади, лікарні для виконання поставленого державою мінімуму будуть змушені звільнити частину своїх працівників. Очікується, що тут українців врятує безвіз. Мовляв, люди зможуть поїхати на заробітки в Європу», – стверджує він.
Крім того, нові правила нарахування зарплати спровокують відсутність у кваліфікованого персоналу стимулів до розвитку.
«Уряд відмовився від використання тарифної сітки. Це означає, що мінімальну зарплату підвищать, але інші оклади не ростимуть. Наприклад, санітарка, яка отримувала 1600 грн, матиме таку ж заплату, що й лікар, оклад якого не зросте. Тобто – 3200 грн. Це соціально несправедливо. Адже стимули до отримання відповідної кваліфікації зменшуватимуться», – додав він.