Дефіцит солідарної системи не дозволяє говорити про накопичувальні пенсії, вважають в Міністерстві соцполітики, передає Корупція.Інфо
В Україні вже кілька років обговорюють пенсійну реформу і запуск накопичувального рівня системи. Віце-прем'єр Павло Розенко ще минулого року заявляв про те, що накопичувальний рівень можуть запустити вже влітку 2017 року. Однак, як заявили в Міністерстві соціальної політики, доти, поки солідарний рівень Пенсійної системи залишатиметься дефіцитним, про запуск другого рівня говорити рано.
Як формуються пенсії:
Солідарний рівень. Працюючі українці платять внески (ЄСВ), після ці гроші перерозподіляють між діючими пенсіонерами
Обов'язковий накопичувальний рівень. Частину своєї зарплати українці акумулюють на індивідуальному рахунку, накопичені кошти можна буде витрачати після виходу на пенсію
Добровільний накопичувальний рівень. Частину зарплати можна віддавати до недержавних пенсійних фондів за власним бажанням
Наразі в Україні діє перший рівень системи (солідарний) і третій – добровільне накопичення в приватних фондах. У першому рівні зобов'язані брати участь практично всі працюючі українці (крім тих, хто за законом можуть не платити ЄСВ), це понад 10 мільйонів осіб. Приватним пенсійним фондам довірили свої гроші близько мільйона українців. Вже на пенсії вони отримуватимуть дві пенсії – одну із солідарної системи, другу – з приватного пенсійного фонду.
За словами віце-прем'єра Павла Розенка, запуск обов'язкового накопичувального рівня пенсійної системи – пріоритет уряду. Ще минулого року передбачалося, що другий рівень можуть запустити вже 2017-го. Якщо другий рівень запустять, крім пенсій із солідарного рівня, українці також отримуватимуть накопичені виплати.
Однак, спростовуючи заяви в ЗМІ, в Мінсоцполітики пояснили: поки в солідарній системі залишатиметься дефіцит (податків, які збирає держава, не вистачає на пенсії), накопичувальний рівень не запускатиметься.
"Відповідно до Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 р. № 3668-VI, перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду запроваджується починаючи з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України (ПФУ)" , – зазначають в міністерстві.
Минулого року дефіцит Пенсійного фонду досяг 145 мільярдів гривень, цього року – 141 мільярда гривень. Це левова частина всього бюджету ПФУ. На думку експертів, якщо ситуацію в фонді не змінити – ситуація з дефіцитом тільки посилюватиметься: кількість пенсіонерів зростає, а кількість працюючих – скорочується. Зараз 10 працюючих утримують 11 пенсіонерів. тюрьмы с конфискацией имущества. Злоумышленников взяли под стражу.