16 липня 2014 року заступник Генерального прокурора України Олег Бачун представив колективу прокуратури Львівської області нового очільника – Миколу Гошовського. Цей представник Феміди за роки своєї роботи в органах показав себе лише з кращого боку. Колеги Гошовського відзначають, що цей персонаж – це інтелігентна та надзвичайно коректна людина.
За багаторічну сумлінну роботу в органах прокуратури наказом Генерального прокурора України нагороджений нагрудними знаками: «Подяка за довготривалу бездоганну службу в органах прокуратури»; «Ветеран прокуратури України»; «Державність. Справедливість. Сумлінність» II ступеня, розпорядженням Голови Верховної Ради України — грамотою Верховної Ради України. Указом Президента України у 2007 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України».
Новопризначений 54-річний прокурор із листопада 1997 по грудень 2004 року працював у Генеральній прокуратурі у м. Київ, був начальником управління ГПУ. Цей посадовець після «Помаранчевої» революції мав великий шанс очолити Генпрокуратуру, але натомість він отримав місце прокурора Прикарпаття.
Прославився Гошовський резонансною справою затримання відомого закарпатського «губернатора» Івана Різака за підозрою у доведенні до самогубства у травні 2004-го ректора Ужгородського університету Володимира Сливки. 11 лютого 2005 року за ініціативою Гошовського пройшла операція по затриманню злочинця, а сам прокурор замість овацій отримав звільнення.
Справа в тому, що це кримінальне провадження почали розслідувати лише після революції 2004 року. Проте, мабуть, розкриття злочину було «не на руку» представникам провладних структур. Саме тому, вже через 2 дні після арешту Різака тодішній Генеральний прокурор Святослав Піскун підписав розпорядження про відставку Гошовського з посади прокурора.
Раніше Микола Гошовський очолював прокуратури Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. На цей момент уже більше місяця він очолює прокуратуру Львівщини. Раніше Гошовський упевнено заявляв, що ніколи не буде «кишеньковим» прокурором, а втручання в роботу прокуратури з боку облдержадміністрації є грубим порушенням закону. Його позиція не змінилася, тому з приходом на посаду прокурора у Львові основною обіцянкою Миколи Івановича стала боротьба з корупцією.
«При мені не буде ніяких корупційних дій в прокуратурі. Всі знають, що я гроші за посади не беру, ніколи не брав і брати не буду», – розповів Гошовський.
Крім цього, прокурор пообіцяв, що не буде ніяких «кришувань» і впливу на бізнес: «Якщо буде інформація про те, що хтось є корумпованим або займається «кришуванням» бізнесу або замовними справами, то його в прокуратурі не буде».
На першій зустрічі з підлеглими, прокурор заявив, що питання повернення довіри до органів прокуратури залишилося, тому пообіцяв зробити все, щоби відновити авторитет прокуратури.
Колеги Гошовського стверджують, що цей пан за професійною манерою чимось нагадує кваліфікованого рефері, присутність якого нібито непомітна на футбольному полі, але нитки гри ні на мить не вислизають із його рук.
Але, ім’я Миколи Гошовського зазнало критики у ЗМІ. У 2010 році прокурора запідозрили у можливих корупційних схемах, оскільки він потрапив на третє місце у списку найбагатших обласних прокурорів України, поступившись тільки прокурорам Харківської та Хмельницької областей.
Екс-генпрокурор України Віктор Пшонка у 2010 році розпорядився усім прокурорам подати декларацію про доходи. У тому році дохід сім’ї Гошовського склав 680 тис. грн. Загальний дохід сім`ї Пшонки на той момент становив 1 млн. 408 тис. грн. Річний дохід Миколи Івановича становив 422,1 тис. грн. Це викликало неабиякий ажіотаж та зацікавлення з боку мас-медіа.
Окрім річних доходів, у декларації зазначено, що у приватній власності прокурора є квартира площею 140,65 кв. м, а члени його сім'ї володіють квартирою площею 73 кв. м, садовим (дачним) будинком площею 140 кв. м. та земельною ділянкою розміром 1,6 га. На утримання майна та транспортних засобів прокурор у 2010 році витратив майже 6,8 тис. грн., а члени його сім'ї – 28 тис. грн.
Журналісти почали слідкувати за Франківським прокурором, тоді і з’ясували, що пан Гошовський «розсікає» на новенькому позашляховику. На прес-конференції тодішній прокурор Івано-Франківської області пояснив, що не має жодного відношення до будь-яких афер чи корупційних схем, та відкрив таємницю свого багатства.
«В мене річний дохід за декларацією 422 тис. грн. Із них, настільки я пам'ятаю, 185-186 тис. – заробітна плата, 10 тис. – матеріальна допомога. У мене дійсно висока пенсія. Я свою пенсію ставлю на депозит, звідти отримав дивіденди – 45 тис. грн. Решту грошей, зазначених у декларації, заробила дружина, яка є суддею Верховного суду та має нормальну заробітну плату. Взяли й додали мій дохід 422 тис. грн. і дохід дружини 258 тис. грн. – і вийшло, що я отримую 680 тис. і є одним з найбагатших прокурорів України», – зізнався прокурор.
Щодо джипу, на якому неодноразово помічали чиновника, Гошовський пояснив, що в держави нічого не взяв: «На свою машину я брав кредит, який погасив. Я ніколи не живу по потребах. Я завжди живу по засобах».
З приходом на посаду прокурора Львівської області Микола Гошовський зібрався працювати так, щоб громадяни повірили у здатність правоохоронців їх захистити, відновити порушені права та забезпечити відшкодування завданих їм збитків.
Що ж, пройшло зовсім мало часу з прибуттям Гошовського до Львова для очолення прокуратури області, проте, вже розкрито ряд правопорушень, що приємно тішить громаду. Втім, команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» буде пильно слідкувати за виконанням обіцянок новопризначеного прокурора, та триматиме під «прицілом» відповідний орган державної влади, аби в найближчому часі прозвітувати про злети і падіння нового прокурора.