З 8 липня вступив в силу закон, що змінює правила виплат аліментів на дітей. Ось головні нововведення, передає Корупція.Інфо
1. Підвищено мінімальний розмір аліментів
Мінімальний розмір аліментів на дітей тепер підвищено з 30% до 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Це 713 грн для дітей до 6 років і 888 грн для дітей з 6 до 18 років.
2. Встановлена верхня межа суми аліментів
Аліменти на одну дитину можуть становити 1/4 доходу або заробітку того з батьків, хто проживає окремо. На двох дітей цю суму можуть збільшити до 1/3 доходу або заробітку то з батьків, хто проживає окремо, а на трьох і більше дітей – до 50%.
Верхня межа суми аліментів – 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, що становить 14 – 18 тисяч гривень.
3. Платник аліментів має право вимагати підтвердження того, що ці гроші витрачаються виключно на дитину
Аліменти за законом є власністю дитини. Той із батьків, який разом з нею проживає, має розпоряджатися ними виключно за цільовим призначенням.
4. Суд повинен видати наказ із зазначенням чіткої суми аліментів протягом 72 годин
Після звернення того з батьків, з ким проживає дитина, до суду, наказ про виплату їй чи йому аліментів суд повинен видати протягом трьох діб або 72 годин від моменту звернення.
Йдеться саме про виплати на дитину. Причому процес про поділ спільного майна при розлученні може тривати скільки завгодно.
5. Під час визначення суми аліментів на дитину суд повинен враховувати не лише офіційну зарплату їх платника, а й його реальні доходи
На практиці це означає, що якщо той із батьків, який живе з дитиною, зможе довести, що платник аліментів одержує доходів більші, ніж офіційно показує, сума аліментів може бути збільшена.
Це може бути у випадку, якщо платник аліментів їздить за кордон, придбав автомобіль або квартиру, або в інших випадках, коли можна довести, що він оплачує великі рахунки.