Національний банк України 18 вересня опублікував Основи грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу, передає Коррупція.Інфо
Оцінки НБУ по зростанню зарплат, інфляції і рівня безробіття на найближчі три роки істотно розходяться з планами уряду
Раніше плани Кабміну щодо зростання мінімальних зарплат і ВВП були відображені в проекті державного бюджету на 2018 рік, який 15 вересня презентував прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
У поточному році уряд Володимира Гройсмана передбачає зростання середньої зарплати по країні до 7104 гривень. Нацбанк вважає, що українці в середньому будуть заробляти не більше 6770 гривень. Далі – більше: в наступні три роки прогнози банкірів і міністрів розходяться не менше, ніж на тисячу гривень. Наприклад, Кабмін вважає, що в 2020 році українці в середньому будуть заробляти 10,5 тисячі гривень, а НБУ – 8918 грн.
В основах грошово-кредитної політики НБУ прогнозує інфляцію за підсумками 2017 року на рівні 12,7%. За розрахунками Кабміну, зростання складе більше 16 відсотків. У 2018, 2019 і 2020 роках інфляційні прогнози уряду і Нацбанку практично збігаються: через три роки інфляція повинна скоротитися до 6%.
Нестиковки в прогнозах є і за рівнем безробіття: уряд має намір скоротити її з 9,3% до 8%, а НБУ – до 7,8%. Якщо говорити, у абсолютних цифрах, то різниця в прогнозах складає 132 тисячі безробітних українців.
Основи грошово-кредитної політики НБУ
Натисніть на зображення, що збільшити його
Раніше повідомлялося, що в проекті Держбюджету України на 2018 рік закладено значне збільшення фінансування Кабінету міністрів, президента і Верховної Ради. У порівнянні з минулим роком фінансування уряду виросте більш, ніж на 1 мільярд гривень.