Філософія законопроекту чітка: повернення, а не відторгнення окупованих територій, передає Корупція.Інфо
Законопрокет щодо реінтеграції ОРДЛО має певні несподівані моменти, які дозволять посилити дипломатичну позицію України. Про це повідомила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.
"У законопроектах Петра Порошенка будуть певні важливі і несподівані моменти, що дозволить посилити нашу дипломатичну позицію, спрямовану на збереження санкцій проти РФ, і їх підтримка- це буде тест для ВР. Тож завтра (4 жовтня) – цікавий день, й потім важливий розгляд законопроекту у ВР", – написала вона.
За словами Геращенко, після офіційного внесення Президентом законопроекту буде зібрана так звана "неформальна Мінська платформа" – аби "детально пройтися по новелам і зблизити позиції парламенту". До дискусії можуть приєднатися українські представники в політичній підгрупі у Мінську – Ольга Айвазовська й О. Моцик .
Крім того, заступник голови Ради запевнила, що головна ідея президентського законопроекту – це повернення, а не відторгнення тимчасово окупованих територій.
"Ключове, філософія закону: це повернення, а не відторгнення територій, не відмова від них, як дехто пропонує. Особливо підкреслено, що питання повернення Криму залишається у фокусі уваги влади як пріоритетне", – уточнила Геращенко.
Вона пояснила: "Над проектом працювали експерти РНБО, радники глави держави, залучалися депутати, було кілька десятків версій, проводилися ретельні консультації з нашими європейськими і американськими партнерами, які з повагою поставилися до української позиції щодо чіткого визначення статусу тимчасово окупованих Росією територій і визначення самої країни- окупанта, також законодавчого закріпленні іншої термінології, яка гармонізує нинішнє українське законодавство, міжнародне законодавство й існуючий стан речей на Донбасі, де відбувається повзуча анексія української території Росією".
Водночас, Геращенко відзначила, що нині в Інтернеті публікують певні фейкові законопроекти, які Президент нікого не вповноважував оприлюднювати.
"Дивна тактика "Самопомочі" – вкидати не свої тексти, до яких вони не мають жодного відношення, і які їх ніхто на вповноважував оприлюднювати", – прокоментувала заступник голови ВР.