Війна з корупцією перетворилася на війну між антикорупціонерами в інтересах корупціонерів. Антикорупційне бюро створене за гроші та під наглядом Штатів відкрило війну з іншими антикорупційними органами, підконтрольним адміністрації президента Порошенка, передає Корупція.Інфо.
Сьогодні НАБУ , яке останім часом наважилося "покусати" людей близьких і до призидента, і до прим’єр-міністра і навіть сина міністра МВС. Протистояння загрожує дескридитацією і повним провалом системи протидії корупції, яка тільки почала відбудовуватися в країні. І це може відкинути нас не просто в часи Януковича, а й ще далі. У систему, де красти у держави знову стане абсолютно безпечно.
На антикорупційних фронтах країни війна, всі проти всіх. Замість того, щоб боротися з злочинцями і хабарниками, голови НАЗК та НАБУ нападають один на одного. Карні справи , підозри, суди! До війни антикорупціонерів долучається і ГПУ. Свіженька карна справа за фактом розголошення держтаємниці загрожує Артему Ситнику навіть ув’язненням. Втім, Луценко хай не розслабляється, вважають у НАБУ, детективи якого ведуть справу за нібито незаконне збагачення прокурорського сина. Всі у всіх на гачку. Як у всіх інших війнах вже не розберешся, чому вони почалися.
Популярне: Зима близько: Синоптики попереджають українців про суттєве похолодання. До чого готуватись?
Перший раунд публічного конфлікту – удар від НАЗК. Керівництво агенства начебто розгледіло у діяльності очильника НАБУ Ситника конфлікт інтересів. Потім буцімто він використовував керівника юридичного департаменту НАБУ у своїх приватних цілях. У суді пані Корчак переконує, що просила у Артема Сергійовича документи. Але замість відповіді отримала проти себе кримінальне провадження.
Надалі боротьба стає все запеклішою. Детектив НАБУ навідується з повісткою на допит до свекрухи Наталії Корчак Надії Тімербулатової. У справі незадекларованого авто і паркомість голови НАЗК. Жінка гідно тримає удар, і звинувачує працівника НАБУ у тому, що він вдерся без дозволу до її квартири. Детектив не здаєтся і викликає допомогу, поліцію. Мовляв, його утримують проти волі при виконанні службових обов’язків.
Цей антикорупційний казус завершуєтся кримінальним провадженням Нацполіції. Мовляв, детектив НАБУ порушив недоторканість житла. Ну і НАЗК додає, після візиту підлеглого Ситника до родички Корчак відправляє до суду адмінпротокол на керівника НАБУ.
Наступна і поки остання сутичка, найгарячіша. На арені антикорупційного бою з’являється третій боєць ГПУ, яка запідозрила Артема Ситника у розголошенні державної таємниці і таємниці слідства. І звісно тут також не обійшлося без пропорційної відповіді. НАБУ порушує справу за фактами нібити незаконного збагачення сина Луценка. Тримає удар і НАЗК, одна з керівниць департаменту нацагенства робить шокуючу заяву. Керівництво антикорупційного органу, погрузло у політичній корупції. І головне, повністю керується з Банкової.
Наталя Корчак називає такі гучні звинувачення Соломатіної банальною помстою ображеної жінки, котру нещодавно звільнили за згодою сторін. Здавалося б конфлікт зрозумілий, якби не одне «але». Виявляється Ситник і Соломатіна працювали в один і той самий час у прокуратурі Кропивницького.
Не офіційно активісти допускають, що викривальницю з НАЗК повязують з головою НАБУ якісь стосунки або ж компромат. В такому випадку всі ці заяви схожі на сплановану акцію. Мішень якої зовсім не НАЗК, а Олексій Горащинков, екс- фаворит конкурсу на голову нового ще одного антикорупційного органу Державного бюро розслідувань. Горащинкова після скандалу таки не обирають. Головою стає маловідомий Роман Труба і в його руках тепер небезпечна зброя.
Саме ДБР, згодом має розслідувати корупцію самих антикорупціонерів. Активісти натомість переконані, саме ДБР має поставити крапку у антикорупційному двобої. Втім на крапку це не схоже, просто до вже існуючих опонентів додається ще один. Всі ведуть боротьбу прото всіх.Старждає від цього, нажаль, імідж країни і сама боротьба прото корупції, заради якої всі ці органи було створено.