Чому початок виборчої кампанії для деяких політсил може обернутися фальстартом, і які причини можуть спонукати перенести президентські вибори на осінь, розповів політолог Олег Надоша, колишній народний депутат V та VI скликань.
Великі політичні сили, які ведуть боротьбу на нашому політполі сьогодні, не завжди роблять вибори завдяки плакатам і голосуванню. Починається рух, якому ясність на виборчій дільниці не зовсім вигідна.
Останні вибори в територіальні громади як раз це і показали. І електрику відключали, і замикали членів комісії, і люди в балаклавах перешкоджали роботі.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Навіщо це робиться? Для того, щоб сфальсифікувати результати голосування. Паралельний підрахунок не дає можливості це зробити.
Але задоволення дороге. Якщо провідні політсили не вкладуть в це грошей, то знайти стороннє фінансування для громадської організації, яка займеться паралельним підрахунком – дуже складно.
Точний підрахунок голосів точно потрібен не всім.
Старт виборчої кампанії, за тими термінами, які прописані у виборчих законах – 6 грудня. У когось може виникнути ідея перенести вибори з березня на осінь і провести президентські одночасно з парламентськими.
П’ять років по Конституції у Порошенка виходять до 25 травня. Так що конституційна зачіпка є. Ще буде кому звернутися до Конституційного суду, щоб він розтлумачив, як правильно рахувати.
Сьогоднішній старт президентської кампанії, який вже ведеться по бордах, як ми бачимо – можливо, фальстарт», – попередив Олег Надоша в бесіді з Ігорем Душиним в програмі «Інтервізор».
Нагадаємо, у вівторок, 16 жовтня, у Києві депутатам не вдалося вчасно розпочати засідання погоджувальної ради, адже активісти під будівлею Верховної Ради блокували вхід для народних обранців. Вимагали, аби ті ухвалили закон щодо виборів.
"Законопроект передбачає, що вибори відбуватимуться за відкритими списками. Тобто виборець, коли прийде на дільницю, буде бачити конкретно за кого він голосує. Він зможе побачити не п'ять облич від партії, які показані на білбордах, а точно буде знати, хто саме в його районі, де і за кого він голосує", – пояснила активістка Катерина Бутко.
\