Субсидії, які не були використані, не згорають, а можуть бути спрямовані для оплати послуг ЖКГ в майбутніх періодах або для зниження поточних платежів.
Якщо станом на березень на рахунках у субсідіантів у надавачів комунальних послуг є невикористані субсидії, так звана переплата, громадяни мають право платити менше – рівно на суму невикористаної державної допомоги.
Якщо домогосподарство заощаджувало або отримало субсидію "заднім числом" за ті місяці, коли оплата комунальних рахунків відбувалася власними грошима, воно має право вимагати зменшеної за лютий платіжки на суму невикористаної житлової субсидії.
Про це повідомило Міністерство соціальної політики, нагадавши, що дане право дається українцям за старою урядовою постановою №848.
З якої причини чиновники нагадали про це правило саме в даний момент – незрозуміло.
Якщо на рахунках лежить досить велика переплата, домогосподарство може розраховувати на ці кошти також і в квітні.
Мінсоцполітики пояснило це на наступному прикладі. Станом на березень в особистому кабінеті субсідіанта висвічується невикористана субсидія на суму 1500 гривень. Домогосподарство спожило в лютому газу на суму 1000 гривень. Таке домогосподарство має право вимагати перерахунку платіжки за лютий, де за законом повинна стояти сума до сплати "нуль". Решта 500 гривень переходять на квітень, і якщо сім'я спожила в березні газу на 1000 гривень, їй в квітні залишається доплатити тільки 500 гривень.
Субсидія, яку таке домогосподарство отримало готівкою в березні і отримає в квітні, завдяки розумному споживанню енергоресурсів і наявності на рахунку у надавача послуги невикористаної допомоги, може бути використана на розсуд сім'ї.
Варто зазначити, що подібна щедрість уряду, яка, на думку багатьох експертів, є відкритим підкупом виборців, – далеко не єдина. Так, в соцмережах на початку цього місяця почали активно обговорювати новини про різке підвищення субсидій на 15-20%. У них обов'язково йде супровідний лист зі згадуванням президента Петра Порошенка.