На одному із полігонів в районі проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі пройшли тактичні навчання з бойовою стрільбою.
Тренування з підрозділами, залученими до навчань, провів особисто командувач об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв, повідомляє прес-центр ООС.
"Під час тактичних навчань війська відпрацювали цілу низку завдань, серед яких, зокрема, було взаємодія між підрозділами різних родів військ Збройних Сил та Національної гвардії України, а також відпрацювання порядку дій у разі загрози локальних наступальних операцій ворога, в тому числі – і відновлення втраченого положення", – сказана в повідомленні.
Усі поставлені завдання підрозділу, які залучалися до навчань, виконали, показавши високий бойовий вишкіл і готовність до будь-яких варіантів дій противника, підкреслили в прес-центрі.
Українська армія має усі засоби та сили для наступу на Донбасі.
Про це в нещодавньому інтерв'ю Gazeta.ua розповів бойовий командир 57-ї мотопіхотної бригади Костянтин Цимбал.
"Наші війська готові до наступу. Як говорив один мій вбитий друг і побратим: "Дайте команду". Але крім команди, має бути розроблена операція у штабі ЗСУ і тих підрозділах, які наступатимуть. Сама головна роль відводиться не генералам, а тим солдатам, що в окопі", – говорить офіцер.
"Уже п'ятий рік триває війна і ми воюємо саме проти росіян. Ніхто не має права так казати. Тим більше бійцям на передовій, які б'ють тих же росіян, котрі і із зброєю в руках прийшли забирати українські землі. І ще одне додам: "Не такий страшний чорт, як вам кажуть". Я був там в них і знаю, як вони живуть. Це тут на кордоні, вони герої, а там в середині у них болото і гниль", – каже він.
Окрім того, понад півтисячі українських військовослужбовців-кандидатів полетять виконувати миротворчу функцію.
“Майбутні “блакитні шоломи” виконали контрольні стрільби із штатного озброєння. Усі – продемонстрували відмінну підготовку: чималу роль відіграв бойовий досвід, здобутий на Сході нашої країни”, – пишуть на сайті Міністерства оборони.
Найбільш насиченою стала програма підготовки льотного складу чергової ротації. Протягом двох льотних змін екіпажі вертольотів Мі-24 та Мі-8 покращували свої навички з техніки пілотування та повітряної навігації. Додатково, екіпажі Мі-24 працювали над вдосконаленням льотної підготовки вночі з окулярами нічного бачення, у той час як їхні колеги на вертольотах Мі-8 виконували тренувальні завдання з пошуку та евакуації людей, що терплять лихо у світлу й темну пору доби.
Особовий склад пройшов психологічне тестування, склав заліки із загальновійськових дисциплін, мовної, правової та фізичної підготовки.