У декларації за підсумками саміту Північноатлантичного альянсу, який відбувається в Уельсі, буде зазначено, що НАТО підтримує двосторонні рішучі дії країн-членів щодо забезпечення військово-технічної підтримки для України.
Про це заявляє Президент України Петро Порошенко.
«Це – саме те, чого ми чекали», – наводить слова П. Порошенка прес-служба Глави Української держави в четвер.
У повідомленні зазначено, що П. Порошенко розпочав свою участь у саміті НАТО «з унікальної за форматом спільної зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, президентом США Бараком Обамою, канцлером Німеччини Ангелою Меркель, прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці та президентом Франції Франсуа Олландом.
«Унікальний формат зустрічі демонструє підтримку країнами НАТО територіальної цілісності України, що зіткнулася із зовнішньою агресією», – зазначив Глава Української держави на початку зустрічі.
Керівники держав обговорили глобальний, континентальний та регіональний контексти подій на сході України й відзначили необхідність пошуку шляхів мирного вирішення ситуації, що склалася.
Коментуючи зустріч, П. Порошенко наголосив, що фактично вперше в історії України відбулася зустріч у форматі лідерів п’яти найбільших країн світу – президента США, прем’єра Великої Британії, канцлера Німеччини, прем’єра та президента Франції, на якій було продемонстровано рішучі наміри щодо підтримки України.
«Є розуміння, що, підтримуючи Україну, підтримуючи мир, стабільність і деескалацію ситуації на Сході, вони підтримують стабільність Європи та світу. Це сьогодні не тільки питання українського конфлікту, це – глобальне питання», – наголосив Глава держави.
П. Порошенко повідомив, що відбувся обмін думкам щодо кількох напрямків. Зокрема, обговорювалася підтримка України у безпековій сфері.
«Сьогодні в резолюції саміту НАТО буде чітке твердження, що Україна має підтримку з боку НАТО», – заявив Президент, повідомивши, що будуть прийняті визначальні рішення щодо залучення України до спеціальної програми, де будуть створені чотири трастові фонди, які сприятимуть вирішенню питань логістики, комунікації, кіберзлочинності, соціальної реабілітації поранених.
Джерело: ZIK