Спроба зупинити розпуск Верховної Ради новообраним президентом Володимиром Зеленським незаконна.

Про це заявив український журналіст Олександр Дубінський. Він аргументував своє висловлювання в новому ролику на своєму каналі.

Блогер запевняє, що зараз в Україні не існує процедури розпуску парламенту через відсутність коаліції. Її скасували вже дуже давно:

“Коаліція, правила її створення і розпуску в регламенті Верховної Ради існували тільки до 2010 року. Там же було прописано право спікера оголосити 30 днів на створення нової коаліції. Зараз цього в регламенті з 2010 року немає … там навіть слова ”коаліція“ немає. Коаліція прописана тільки в Конституції, яка становить 226 депутатів у складі депутатських фракцій і груп”, – пояснив Олександр Дубинський.

Як зазначив журналіст, за фактом в Україні не було коаліції вже давно. Адже Блок Петра Порошенка і “Народний фронт» не нараховують достатньої кількості депутатів після 2016 року, коли з об’єднання вийшли “Батьківщина” і “Самопоміч”. 

Чинний президент Петро Порошенко мав право розпустити Верховну Раду, але не скористався ним. Замість цього гарант “змушував любити себе”, порушуючи кримінальні справи на опальних депутатів.

“Так що Зеленський просто приходить в офіс, просто видає указ про розпуск, і вони дружними рядами йдуть геть. Вийшли вони з неіснуючої коаліції, зайшли вони в неіснуючу коаліцію – це виключно плід еротичних фантазій ”Народного фронту” і керівників цієї партії” , – заявив автор відеоролика.

Олександр Дубинський також пояснив, чому уявну коаліцію покинула саме згадана партія. 

За словами журналіста, її ситуація дуже плачевна. Адже у “Народного фронту” немає перспектив пройти до Верховної Ради після парламентських виборів. На відміну від БПП, чийого лідера підтримали близько 25% виборців під час виборів президента.

Журналіст порівняв Верховну Раду з алкоголіком, який замкнувся на лікеро-горілчаному заводі перед приходом господарів. 

“Похмілля буде болючим”, – попередив Олександр Дубинський. Він упевнений, що будь-який суд може визнати дії депутатів спробою узурпувати владу в Україні і відправити їх за списками за ґрати на 5-7 років: “Вони це заслужили”.

Також додамо, що після виходу "Народного Фронту" з коаліції вірогідність розпуску Ради стала меншою, але вона залишається. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко.

Політолог не виключив, що можуть бути контрдії, наприклад, посилання на рішення суддів.

"Можуть бути позови на голову Верховної Ради Парубія за те, що він зловживав своїми зобов’язаннями та не оголосив розпуск коаліції у 2016 році або на початку 2019 року, коли було рішення Окружного адміністративного суду міста Києва", – відмітив Фесенко.