20 серпня набув чинності наказ міністерства освіти, що регулює переведення або зарахування дітей на індивідуальні форми освіти
Про це повідомляє пресслужба МОН.
«Раніше дитина могла навчатися на індивідуальній формі виключно за наявності поважних причин. Дозвіл на таке навчання обов’язково мало надати місцеве управління освіти.
Відтепер зарахування (переведення) учня на будь-яку з індивідуальних форм не потребує додаткового погодження», – кажуть в МОН і додають, що НУШ спирається на дитиноцентризм.
Отже, навчатись на сімейній (домашній) формі навчання зможуть учні, чиї батьки бажають і готові самостійно організовувати освітній процес в домашніх умовах. Проте учень має бути зарахованим до певного закладу, для контролю навчання і оцінювання чотири рази на рік на відповідність знань дитини принаймні держтандарту. Для переведення на домашнє навчання батьки мають написати відповідну заяву.
У випадку поганих результатів педагогічна рада навчального закладу може рекомендувати батькам перевести дитину на інституційну форму (для учнів 1-4 класів) або перевести дитину старшого віку на таку форму навчання своїм рішенням.
«Для нас важливо, щоб ця форма не використовувалась недоброчесними батьками. На жаль, у нас буває так, що батьки хочуть забрати дітей не для створення сприятливих умов навчання, а, наприклад, для використання у домашньому господарстві. За таких умов навчання не відбувається, і діти мають дуже мало можливостей для успішного життя в майбутньому. Ми маємо застерегти права дитини», – каже міністерка освіти Лілія Гриневич.
Натомість сумлінним батькам, говорить вона, школи допомагатимуть і консультуватимуть їх. Для зарахування на екстернат учень має подати заяву та документ, що підтверджує підставу для переведення. Екстернат орієнтований на учнів, які опанували або можуть опанувати один чи декілька предметів, класів чи навіть рівнів освіти швидше за своїх однолітків.
Педагогічний патронаж передбачений для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні або потребують навчання біля лікарняного ліжка. Також ця форма може бути використана для учнів малокомплектних сільських шкіл і передбачає індивідуальний супровід вчителя для кожної дитини, але з акцентом на самостійному опануванні матеріалу дитиною.