Президент Володимир Зеленський підписав закон, завдяки якому рейдерам влаштують справжнє «пекло»
Документ опублікований на сайті Верховної Ради.
Основні його положення передбачають:
- припинення діяльності акредитованих суб’єктів;
- впровадження обов’язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав;
- впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії і державної реєстрації прав;
- підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.
Згідно з документом, скасовується діяльність акредитованих держреєстраторів. Це пов’язано з тим, що “значна їх кількість брала активну участь у сумнівних або й відверто злочинних реєстраційних діях”.
Також вводиться обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав, а нотаріальна дія і державна реєстрація прав будуть здійснюватися одночасно.
Зокрема, закон вносить зміни до статті 166 Кодексу про адміністративні правопорушення. Сума штрафу посадовій особі за недотримання строків реєстрації підприємства або організації зросте з 200-400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 400-600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення протягом року передбачено від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Законом також передбачено підвищення відповідальності за порушення реєстраційних процедур.
Як повідомлялося, в жовтні прийняли закон про захист права власності, основна мета якого – знизити кількість рейдерських захоплень.
Так, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон № 1056-1 про захист права власності. Документ підтримали 284 депутат.
Зазначається, що закон вводить обов’язкове нотаріальне засвідчення договорів про відчуження корпоративних прав і припиняє діяльність акредитованих державних реєстраторів.
“Основна мета законопроекту – знизити кількість рейдерських захоплень, фактично довести її до абсолютного нуля, і знизити витрати власників корпоративних прав та нерухомості для захисту права власності”, – зазначив народний депутат Микола Стефанчук.
Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, документ зупиняє діяльність акредитованих суб’єктів і підвищує відповідальність за порушення реєстраційних процедур.
Законопроект також запроваджує принцип одночасності нотаріальної дії і державної реєстрації прав.