Фракція “Слуга народу” напрацьовує внутрішній документ на зразок “етичного кодексу”, який передбачатиме зокрема і виключення членів з депутатського об’єднання.
Про це журналістам у кулуарах парламенту сказав голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, відповідаючи на запитання журналістів.
“Вчора отримав від пана Дубінського несподівано якісний документ – реально прикольний, я почитав, нема чого ані додати, ані прибрати. Ми розіслали його зараз усім депутатам, щоб вони надали свої пропозиції. Потім зведемо це в один документ, після чого покажемо його усім журналістам”, – сказав Арахамія.
При цьому політик уточнив, що станом на 3 грудня чорновий варіант цього “етичного кодексу” складається з двох сторінок.
“Ми вбачали за необхідне, щоб цей документ був дуже коротеньким, але дуже зрозумілим”, – сказав Арахамія.
Серед основних положень цього документа, за словами голови фракції, – ухвалювати рішення фракції, не вводити в оману своїх колег, не дискредитувати депутатське об’єднання, до якого входить “Слуга народу”.
Водночас Арахамія уточнив, що юридичної сили як такої цей документ не матиме, але за його системні порушення передбачатиметься виключення депутатів із фракції “Слуга народу”.
При цьому він наголосив, що виключення із фракції буде крайньою мірою покарання її членів, якій передуватимуть “маленькі санкції” у вигляді системи попереджень.
Варто додати, що Зведення правил моральної поведінки депутата складається з 10 пунктів, його розробив нардеп Олександр Дубінський.
Депутати від “Слуги народу” отримали проєкт етичного кодексу, який визначає норми поведінки народних обранців, які належать до парламентської фракції політсили. Документ носить назву “Кодекс етики народного депутата України – члена депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”.
Зведення правил моральної поведінки депутата складається з 10 пунктів:
Депутат повинен діяти виключно в межах Конституції і закону.
Головною метою діяльності депутата є виконання вимог виборців.
Депутат не може діяти всупереч програмі політичної партії і президента.
Депутат має право на власну думку і аргументовану позицію.
Депутат повинен поважати рішення фракції і має виконувати їх.
Всі рішення фракції приймаються за правилом 70/30 – де 70% голосів від кількісного складу фракції визначають підтримку будь-якого рішення всією фракцією, а 30% кількісного складу фракції визначають вето на будь-яке рішення.
Розгляд принципових питань та/ або розгляд питань за відсутності кворуму проводиться тільки у вигляді письмового голосування.
Якщо депутат не згоден з фракцією або не виконує програму партії і президента, він зобов’язаний залишити фракцію.
Депутат зобов’язаний особисто голосувати в парламенті. В разі неособистого голосування депутат зобов’язаний скласти мандат.
У разі системного (більше 50%) невиконання рішень фракції депутат зобов’язаний вийти з фракції.