Російські ЗМІ спотворили заяву представниці Управління Верховного комісара ООН із прав людини Елізабет Тросселл про те, що відповідальність за водопостачання окупованого Росією Криму нібито лежить і на Україні.
Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на своїй сторінці в Facebook описала, що насправді сказали в Організації Об’єднаних Націй.
“Вранці “Ведомості.ru” подали чергову сенсацію: “Відповідальність за постачання жителів Криму питною водою лежить і на Росії, і на Україні, – заявила офіційна представниця Управління Верховного комісара ООН із прав людини Елізабет Тросселл”. Прекрасно знаючи про позицію УВКПЛ щодо окупованого Криму, вирішили перевірити”, – написала вона.
За словами Джапарової, в управлінні заявили, що до них дійсно зверталося РИА Новости (на їх публікацію посилалися “Ведомости”) щодо поставок води до Криму, проте відповідь була дещо іншою: “Російська Федерація, як окупаційна влада, несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води осіб, які перебувають під захистом”.
У УВКПЛ додали, що слова їхньої представниці були наведені у “Відомостях” не в повному обсязі.
“Водночас, як випливає з тієї ж публікації РИА Новости, самі представники окупанта залишилися розчарованими відповідями УВКПЛ, назвавши їх із властивою РФ повагою до міжнародних структур, “відповідями першокласника” і “туманною відповіддю ні про що””, – пояснила Джапарова.
Представниця МЗС порівняла публікацію російського ЗМІ з грою у “зіпсований телефон”.
“Тільки тут телефон не трохи зіпсований, а запрограмований на фейк від самого початку, і до останнього гравця, тобто, в нашому разі, споживача інформації, доходить цілком спотворена новина. Не здивуюся, якщо в наступній публікації ще якогось російського медіа вже кричатимуть, що “ООН наказала Україні подавати воду в окупований Крим” для забезпечення потреб російського ЧФ і його об’єктів””, – додала вона.
Джапарова зауважила, що позиція МЗС України залишається чіткою і правовою: “Росія – країна-окупант, вона несе відповідальність за ситуацію в Криму відповідно до міжнародного гуманітарного права”.
Відзначимо, що так звана “Влада” анексованого Росією Криму з понеділка, 7 вересня, ввела погодинну подачу питної води через посуху і обміління водосховищ на півострові.
Розпочався третій, найжорстокіший етап обмежень для населення.
Жителі міста і 39 населених пунктів Сімферопольського і Бахчисарайського районів тепер отримуватимуть воду вранці і ввечері. Споживання води знизиться до 100 тисяч кубометрів на добу. У січні 2020 року “влада” повідомляла про щодобове споживання 450 тисяч кубометрів води.