У Міністерстві охорони здоров’я заявили про намір добитися для медиків “справедливої” заробітної плати. Очільник відомства Максим Степанов пояснив, як саме такі показники розроблювали посадовці.
Про це він повідомив на брифінгу у понеділок, 28 вересня.
“Усі тарифи, які ми розраховуємо, тарифи — це те, що сплачує держава закладу охорони здоров’я, тобто в лікарню за кожного пролікованого пацієнта держава сплачує певну суму”, — сказав Степанов.
З його слів, при розрахунку тарифів МОЗ закладає у них багато пунктів, зокрема і зарплату лікарів.
“Ми закладаємо заробітну плату у цей тариф, уже не той сором, який був 29 років, тобто мінімальну заробітну плату, яку отримують медичні працівники, а саме виходимо зі справедливої заробітної плати, яка, на нашу думку, повинна бути у медичних працівників. Взагалі може виникнути питання: а як ми вираховували цю справедливу заробітну плату? Зрозуміло, що виходячи зі статистики, з середньої заробітної плати, яка є в Україні, по різних галузях — з одного боку”, — пояснив міністр.
Міністр зауважив, що МОЗ перебуває на контакті з медиками, враховує особливості життя в Україні, економічний стан держави й розраховує зарплати відповідного рівня — разом з математичними даними.
“Що справедливо, з урахуванням того, що ми живемо в Україні і з урахуванням нашого економічного стану. Отже, ми саме таким чином розраховуємо ті заробітні плати, які повинні бути”, – сказав Степанов, додавши, що, звісно, є ще математичні розрахунки.
Раніше Президент заявляв, що тарифна ставка лікаря-хірурга – 5 тисяч 87 гривень. З надбавками середня зарплата становить близько 7000 грн. Після підняття з вересня вона буде приблизно 10 500 гривень.