Український глава Володимир Зеленський спростив видачу посвідки на проживання для білорусів. Відповідний указ № 420/2020 він підписав 4 жовтня. Документом передбачені заходи по залученню в Україну підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь.
Хто і на яких умовах зможе оформити посвідку на проживання в Україні, повідомляє ОПУ.
“Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 420/2020 “Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь”. Документ сприятиме розвитку інвестиційного потенціалу України та залученню висококваліфікованих ІТ-фахівців та інноваторів. Указ набирає чинності з дня його опублікування “, — повідомила пресслужба українського лідера.
Своїм указом Зеленський доручив уряду продовжити до 180 днів на рік термін тимчасового перебування на території України громадян Білорусі. Це стосується підприємців, висококваліфікованих фахівців, зокрема фахівців в сфері інформаційних технологій і інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членів їх сімей. Також президент доручив Кабміну запустити пілотний проект щодо спрощеного оформлення посвідки на проживання для цих категорій громадян Білорусі, в якому передбачити можливість скорочення до 3 днів термінів для отримання таких документів без необхідності додаткового виїзду за межі української території.
В указі Зеленського йдеться про необхідність визнати документи, видані компетентними органами Білорусі, які потрібні для здійснення трудової діяльності в Україні. Для всіх бажаючих іммігрувати в Україну білорусів президент попросив забезпечити безперебійне функціонування єдиного інформаційного порталу і телефонів гарячої лінії для надання консультацій. Окремо він доручив Кабміну оптимізувати порядок отримання дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для працевлаштування громадян Білорусі, які є висококваліфікованими ІТ-фахівцями, зокрема, скоротити до 5 днів термін надання такого дозволу і передбачити можливість його отримання за принципом мовчазної згоди.
Як відомо, офіційний Київ не визнає легітимність Олександра Лукашенка, який оголосив себе президентом Білорусі на таємній інавгурації. Україна підтримує позицію ЄС в цьому питанні і готова приєднатися до європейських санкцій проти режиму Білорусі, які вступили в силу 2 жовтня. Офіційний Мінськ вважає недружніми висловлювання з боку офіційних осіб уряду України щодо ситуації в білоруській державі і називає заяви про введення санкцій проти Білорусі та припинення економічного співробітництва з Білоруссю втручанням у внутрішні справи країни, за чим підуть незворотні наслідки.