Зеленський вивів Смілянського із наглядової ради “Укроборонпрому”. Своїм указом він припинив його повноваження у вищеназваному органі. Варто зазначити, що Ігор Смілянський є гендиректором “Укрпошти”.
Про це йдеться в указі президента від 6 жовтня №424/2020
Голова держави вніс зміну у статтю 1 свого указу від 7 жовтня 2019 року “Про членів Наглядової ради Державного концерну “Укроборонпром” і припинив повноваження Смілянського як члена Наглядової ради “Укроборонпрому”.
Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.
Як повідомлялося, Смілянський, який обіймає посаду генерального директора АТ “Укрпошта”, попросив Зеленського вивести його зі складу наглядової ради “Укроборонпрому”. Заяву про прохання, датовану 14 серпня, він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.
“Укрпошта” найближчим часом, сподіваюся, укладе багатомільйонну (в євро) інвестиційну угоду з провідними міжнародними фінансовими інституціями. За їхніми правилами – вони не можуть це робити з особами, залученими до оборонної галузі. Тому сьогодні я попросив президента України вивести мене зі складу наглядової ради (“Укроборонпрому” – ІФ)”, – пояснив своє рішення Смілянський.
Зеленський призначив членами наглядової ради “Укроборонпрому” свого помічника Андрія Єрмака та гендиректора “Укрпошти” Смілянського 7 жовтня 2019 року.
Нагадаємо, Володимир Зеленський 6 жовтня звільнив Айвараса Абромавичуса з посади генерального директора “Укроборонпрому” і призначив виконувачем обов’язки гендиректора Ігоря Фоменка держконцерну.
Також варто зазначити, що Сергій Лещенко в своєму інтерв’ю НВ заявив про те, що зарплата членів наглядової ради “Укрзалізниці” та НАК “Нафтогаз Україна” завищені.
“Вважаю, що наглядові ради потрібні, але я також поділяю критичні зауваження, що наглядова рада отримує занадто багато за той обсяг роботи, який виконує. Зарплати в деяких спостережних радах потрібно збільшувати, наприклад, в Адміністрації морських портів набагато менше платять і про це не кажуть, а в деяких, як в “Укрзалізниці” або “Нафтогазі”, – зменшувати. Я вважаю, що вони занадто високі “, – сказав він.
Наглядова рада повинна функціонувати, тому що є стримуючим фактором, який “повинен утримувати менеджмент від необдуманих кроків” і робити компанію успішнішою, зазначив Лещенко.