В Україні потрібно збільшити відповідальність за недостовірне декларування, бо якщо цього не зробити, розгул корупції буде просто неймовірний.
Про це під час брифінгу заявила народна депутатка України (фракція “Слуга народу”) Ірина Верещук.
Народна депутатка пояснила, чому виникла затримка у роботі над законодавчою ініціативою щодо повернення відповідальності за недостовірне декларування.
“Затримка у тому, що на сьогодні є різні позиції – і суми, від якої настає кримінальна відповідальність, і запобіжних заходів, а також і видів покарань, чи це будуть виправні роботи, чи це будуть штрафні санкції, чи це буде, власне, в’язниця”, – зазначила Ірина Верещук.
Народна депутатка продовжила: “Я чула позицію деяких депутатів, які кажуть, що, можливо, виправних робіт було б достатньо або штрафних санкцій, або адміністративного стягнення, що кримінальне переслідування не виправдало себе. Моя позиція – не можна у даному випадку, у даних умовах, у даних обставинах позбавляти кримінальної відповідальності корупціонерів. Ми маємо повернутись, а якщо говорити про мою особисту позицію – ми маємо ще збільшити відповідальність, тому що, якщо цього не зробити, розгул корупції буде просто неймовірний”.
Нагадаємо, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів.
Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду.
У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.
Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.
29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування “нікчемне” і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.
Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.