Уночі 14 листопада померла львівська письменниця, художниця і доцент кафедри прикладної математики ЛНУ ім. Івана Франка Ольга Коссак, більш відома під псевдонімом Ева Гата.

Про це в мережі Facebook повідомила директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Сьогодні вночі відійшла від нас Ева Гата, весела, оптимістична, розумна, талановита Оля Коссак. Прекрасна людина, чуйна товаришка, яка для кожного з нас знаходила правильні слова підтримки, чудова дружина, дбайлива мама і бабуся, талановитий викладач. Оля так поспішала жити! Останнє десятиліття її таланти вибухнули – писала запоєм книжки, малювала полотна, ткала. Планувала зайнятися гончарством…Нам буде сумно без Тебе, наша дорога подруго. Світ збідніє без Тебе. Маю від Тебе всі Твої книжки і останню, яку планували презентувати разом. Маю Твої останні виткані подушки, які будуть теплим спомином про Тебе, таку чудову! Спи спокійно в Божих обіймах», – написала Ірина Ключковська.

Ольга Коссак народилася 23 серпня 1958 року у Львові. Вона є авторкою дев’яти книг. Одна з них – «Стати Сонцем» – увійшла до списку літературної премії Книга року BBC-2014. Писала філософсько-містичні романи, які, на її думку, повинні були змінити світ на краще. Працювала доцентом кафедри прикладної математики Львівського національного університету ім. Івана Франка. Активно співпрацювала з Афінським і Салонікським університетами.