У ніч на неділю, 13 грудня, у Львові помер відомий український філософ, антрополог, етнолінгвіст, культуролог і поет Роман Кісь.
Про це повідомляє громадська організація PEN Ukraine у Facebook. Йому був 71 рік.
Новину про смерть на своїй сторінці у Фейсбуці підтвердив його син Зорян Кісь.
«Тата сьогодні вночі не стало. Співчуття всім, хто його знали і любили. Про допомогу не прошу, але можна долучитись до пам’яті про батька символічно. Це так важко, коли навіть велелюдне прощання, на яке він заслужив, зараз неможливе», – написав Зорян Кісь.
Роман Кісь із 1971 року працював науковим співробітником Інституту народознавства НАН України. Був учасником літературного середовища 70-х років у Львові, що гуртувалося навколо Григорія Чубая.
У 1980-1981 роках працював у музеї просто неба “Шевченківський гай”, звідки його кілька разів забирали на допити до УКДБ.
У 1981 році Кіся ув’язнили на три роки за нібито хуліганство, хоча насправді його покарали за статтю проти русифікації України.
У 1981-1982 роках відбував покарання в Бердянську на 77-й зоні, потім його відправили на Лисичанський нафтопереробний завод, де працював бетонувальником.
Удруге Кіся арештували в 1985 році за відмову відбувати збори офіцерів запасу, оскільки обов’язки офіцера передбачали атеїстичну пропаганду.
Був лауреатом державної премії імені Колесси, головним редактором релігійно-філософського альманаху “Transfiguratio/Преображення”.
Син науковця Зорян Кісь є відомим правозахисником і координатором проєктів Freedom House в Україні.