Влада у 2021 році планує не тільки підвищити тарифи на послуги ЖКГ, а й додати абонплату до кожної з цих послуг, що призведе до зростання боргів.
Про це пише глава Житлового союзу України Олександр Скубченко у своїй публікації у виданні “Главред”.
Далі прямим текстом:
Тарифи на послуги ЖКГ в 2021-му році однозначно зростатимуть. Якою буде ціна на газ, зараз точно не скаже ніхто. Насамперед тому, що в Україні діє так званий ринок газу. Для кінцевого споживача вже зараз діє два платежі: безпосередньо ціна газу і абонплата, вона ж тариф на розподіл, яку з 1 січня 2021-го з невідомої нікому, крім уряду, причини збільшують на 50%. І це при тому, що абонплату за минулий рік вже збільшували двічі – на 40% в січні і ще на 20% – у липні, тобто більше, ніж удвічі тільки за один рік.
Вода і каналізація, так само, як і газ, у 2020 році вже дорожчала на 40% і з 1 січня вона знову додасть у середньому по країні ще 20%. Тобто триває божевільне зростання цін, але явних передумов для цього немає. Адже зарплати в рази ні в кого не підвищилися і чому відбувається подорожчання – невідомо.
У випадку з подорожчанням електроенергії, ситуація неоднозначна, оскільки постачальник електроенергії може встановлювати свою ціну чи не кожен місяць. Але до кінця поточного року діє ПСО (механізм спеціальних зобов’язань енергокомпаній, який дозволяє утримувати низькі ціни для громадян), завдяки чому ціна поки обмежена і Енергоатом продає електроенергію населенню за пільговим тарифом – по 90 копійок на перші 100 кВт.
Швидше за все, пільговий тариф в наступному буде скасований і люди будуть платити з першого кіловата по 1,68 гривні, а, можливо і цей тариф згодом збільшать на 50-70%. І хоч остаточного рішення ще не ухвалили, факт того, що тарифи на електроенергію також будуть підвищувати, сумнівів не викликає. А на тлі всіх цих подорожчань і збільшення тарифів на опалення і гарячу воду теж, на жаль, не за горами.
І тому зростання тарифів, які вже стали непосильною ношею для людей, буде і далі збільшувати неплатежі.
Недавня статистика показала, що тільки за жовтень 2020 року борг населення з оплати ЖКГ виріс на 2 мільярди гривень і досяг 65 мільярдів, з яких майже 70% складають борги за газ та опалення. І це – вже непідйомна цифра для нашої країни.
Але, незважаючи на це, зупинятися, тобто знижувати тарифи, ніхто не буде. Тому що з 1 травня, коли набудуть чинності зміни до Закону про ЖКГ, у нас з’явиться абонплата за кожну комунальну послугу. Наприклад, якщо зараз при оплаті опалення, оплачують безпосередньо саме опалення, то вже у наступному опалювальному сезоні доведеться платити ще й абонплату, в яку, крім обслуговування внутрішньобудинкових мереж, будуть включати ще й внески на установку, заміну і повірку лічильників. А враховуючи того, що на кожну комунальну послугу з’явиться по кілька платіжок, скоро дійде до того, що ми навіть не будемо встигати стежити за тим, яка з послуг і на скільки подорожчала.
Але, навіть незважаючи на це, системі ЖКГ не загрожує ніякий колапс, тому що там суцільне злодійство, оскільки в кожній гривні, яку люди платять за житлово-комунальні послуги, близько 50 копійок становить корупція. І тому всі ці сльози, які ллють комунальники, називаючи себе збитковими – чиста брехня. Адже якби це дійсно було так, то всі комунальні підприємства вже давно б стали банкрутами, але у нас, хоч люди і платять максимум 70% за послуги ЖКГ, так і не з’явилося жодного. Тому в колапсі виявиться не система, а люди. Тому що саме їх держава своїми завищеними тарифами заганяє в ще більші борги, які скоро ще й почне з них вибивати.