У Національній комісії з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) знизили тарифи на послуги з розподілу природного газу для 13 операторів газорозподільних систем.
Про це повідомила прес-служба НКРЕКП в Facebook.
“З огляду на численні звернення громадян, з метою недопущення соціальної напруги серед населення та додаткового захисту споживачів природного газу, НКРЕКП на своєму засіданні 30 січня 2021 року переглянула тарифи на послуги розподілу природного газу для 13 операторів газорозподільних систем”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, тарифи були переглянуті для наступних операторів газорозподільних систем:
- ПрАТ Гадячгаз;
- АТ Закарпатгаз;
- АТ Івано-Франківськгаз;
- АТ Лубнигаз;
- ПрАТ Мелітопольгаз;
- АТ Миколаївгаз;
- АТ Полтавагаз;
- ПрАТ Тернопільгаз;
- АТ Тисменицягаз;
- ПрАТ Уманьгаз;
- АТ Харківгаз;
- АТ Чернівцігаз;
- ТОВ Газовик.
“Згідно згаданих постанов НКРЕКП, максимальний тариф на послуги розподілу природного газу складе 1,79 грн за 1 куб.м на місяць без ПДВ”, – йдеться в повідомленні.
Тарифи на розподіл газу – це гроші на утримання і ремонт газових трубопроводів. Якщо дуже грубо, то цей тариф повинен бути великим для менших облгазів, тому що він залежить від довжини трубопроводів і кількості газу, який по ньому качають.
Відзначимо, що як повідомляє видання “Економічна правда”, голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову “Про заходи, спрямовані на соцзахист населення у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги”.
Зокрема, вона передбачає, що Кабмін протягом місяця має подати зміни до Держбюджету щодо збільшення видатків на субсидії. Також Антимонопольному комітету (АМКУ) рекомендовано вжити заходів щодо недопущення зловживання монопольним становищем на ринку ЖКП.
Спільно з регулятором НКРЕКП урядом буде розглянута можливість:
- запровадження держрегулювання цін на житлово-комунальні послуги, зокрема встановлення граничних рівнів націнки;
- встановлення окремих тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню за обсяг спожитий до 100 кВт*год на місяць, і обсяг спожитий до 3000 кВт*год для будинків, що обладнанні електроопалювальними установками
Водночас, Кабміну також доручили:
- удосконалити механізм надання субсидій вразливим споживачам, а також компенсації витрат на оплату послуг з постачання природного газу та теплової енергії у січні 2021 року, понесених вразливими споживачами;
- розглянути можливість компенсації витрат споживачам, що використовують електроенергію для опалення будинків на оплату послуг з постачання електричної енергії за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць.
- встановлення пільгових тарифів на електроенергію населенню, що проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій та дитячим будинкам сімейного типу.