Запровадженням санкцій стосовно олігарха Ігоря Коломойського США дали сигнал всім, кому важливі відносини з Вашингоном, що з Коломойським не бажано мати справу.
Про це в коментарі “Радіо Свобода” заявив заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко.
“США сьогодні фактично показали, що не хочуть бачити Коломойського та членів його родини і пов’язаних осіб у своїй країні. Разом із тим дали знати всім, для кого важливі відносини зі США, що з Коломойським небажано мати справу”, – сказав Корнієнко.
За його словами, незалежно від того, як розвиватимуться події з американськими санкціями, розслідування справ, пов’язаних із Коломойським в Україні триватиме.
“Це стосується і “Приватбанку”, і інших історій. Офіс генерального прокурора та НАБУ плідно працюють у тих провадженнях, які є”, – додав заступник голови фракції “Слуга народу”.
Деолігархізація для президента Зеленського – не порожнє слово. Медведчук, Порошенко, Коломойський чи будь-який мільярдер має розуміти, що тепер він живе за спільними для всіх законними правилами”, – зазначив депутат.
Він також прокоментував можливість впливу Коломойського на рішення фракції й демократичні процеси в Україні.
“Щодо впливу на фракцію – то я би більше казав про вплив на окремих народних депутатів. Фракція у цілому продовжує ухвалювати конструктивні рішення”, – підкреслив Корнієнко.
Зазначим, Санкції, які Сполучені Штати ввели проти олігарха Ігоря Коломойського і членів його родини, можуть стати найпотужнішим політичним сигналом на адресу української влади за останні роки, якщо не десятиліття — з того часу, як у США розпочали кримінальне розслідування проти іншого вихідця з Дніпра, колишнього прем’єр-міністра України і одного з найвпливовіших політиків країни Павла Лазаренка, — пише Віталій Портников для Радіо.Свобода.
Вплив Коломойського цілком можна порівняти з впливом Лазаренка у ті роки. Лазаренко вже не був при владі, був скоріше опозиціонером, ніж чиновником. І, тим не менш, його ресурси та зв’язки були настільки потужними, що його всерйоз побоювався тодішній президент України Леонід Кучма — той самий чоловік, який сприяв призначенню Лазаренка на посаду прем’єр-міністра, а значить — його збагаченню та впливу.
Із того часу фінансові та інформаційні можливості людей, які впливають на політичне та економічне життя України, значно збільшилися. Саме тому порівняння Коломойського і Лазаренка — це, перш за все, історичне порівняння. У Коломойського, великого бізнесмена і власника популярного телевізійного каналу, сьогодні куди більше впливу, ніж у десяти Лазаренків.
Санкції США показують, що олігархічний вплив сприймають у Вашингтоні як головний виклик для української демократії. І вони закликають українського президента продовжити курс на деолігархізацію — до речі, практично того ж дня, коли прессекретар глави держави заявила про готовність Зеленського кинути виклик олігархам. Однак після запровадження санкцій проти того олігарха, який сам завжди позиціонував себе як союзник президента, цю обіцянку доведеться втілювати в життя.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.