РНБО розглядає різні сценарії реакції Росії на запровадження санкцій проти кума Путіна Віктора Медведчука і забезпечить гідну відповідь на будь-які дії Москви

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв’ю “Укрінформу”.

Він також зазначив, що загострення ситуації на Донбасі є прямим підтвердженням прямого відношення Росії до війни і того, що проти України воюють війська, які керуються з Москви.

“Я точно знаю, що наше військо готове до спротиву країні-агресору в будь-якій точці. А що стосується їхніх (Росії – ред.) планів щодо протидії нашим активним діям, то подивимося. Ми розробляємо різні сценарії, й на будь-які дії Росії в нас буде гідна відповідь. І не лише президента, РНБО, а всього українського народу”, – сказав Данілов.

Варто також зазначити, що Кремль відреагує на нещодавні жорсткі кроки Києва, зокрема рішення РНБО про закриття телеканалів Віктора Медведчука. Але Україна готова відповісти на будь-які дії країни-агресора, навіть на повномасштабний наступ.

Україна має Стратегію деокупації Донбасу. У МВС готові реалізувати її, щойно таке рішення буде ухвалено вищим керівництвом держави. Такі заяви в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучив радник міністра внутрішніх справ України Валерій Поцелуйко.

“Звісно, ми очікуємо відповіді, вказує Поцелуйко, – тому що вони інакше не можуть. Якщо є тиск, то буде протидія. Це закон як в політиці, так і в веденні військових дій і в будь-яких інших конфліктах.

Ті кроки, які запровадила РНБО, які запровадив президент – це дуже потужні кроки. Закриття каналів Медведчука і Козака – це удар по їхньому інструменту впливу в Україні. Я впевнений, що це дуже сильний удар і потрясіння для Росії.

Ми вважаємо, що буде протидія. Питання тільки, коли і якою мірою”.

Також він зазначив, що явних відповідей на введення санкцій від російської сторони ще не було, але Україна готова до всього.

“Але якщо вони (ред – відповіді) будуть, то це будуть якісь економічні санкції з боку Росії або загострення на війні. Але зараз там досить складно. Сніг розтанув, і бойові дії вести незручно. Треба, щоб підсохли поля і все інше”

“Запевняю, що ми готові до відповіді, готові до агресії, готові навіть до повноцінного вторгнення. Як сказав міністр, якщо це буде тотальний наступ росіян, він стане нищівним для них”, – зазначає Поцелуйко.

Радник міністра внутрішніх справ також додав, що 2019 року міністром було презентовано Стратегію деокупації Донбасу. Він зазначив, що розроблена покроково до дрібниць, однак рішення про початок її реалізації має прийняти не Аваков, а президент Володимир Зеленський.

“Це має бути рішення президента, рішення Верховної Ради. Це має бути рішення державницьке. Отже, все готово. Про цю Стратегію всі знають. Але має бути певний час”.

Повертаючись до теми санкції проти Медведчука Поцелуйко зазначив наступне:

“Наша позиція – позиція закону. Отже, якщо будуть відкриті якісь інші канали і там будуть простежені незаконні прибутки, фінансування Росією цих каналів, звісно, вони знову опиняться під санкціями. Є порушення закону – немає вашого каналу. Крапка”.

Варто також додати, що усього три тижні знадобилися Володимиру Зеленському для того, щоб обнулити інформаційні та фінансові можливості кума Володимира Путіна – Віктора Медведчука. Згідно з рішенням Ради національної безпеки й оборони України (РНБО), закрито три телеканали й 19 підприємств, які той контролював, під санкції потрапили й шестеро найнятих ним менеджерів. СБУ підозрює Медведчука і його дружину Оксану Марченко у причетності до фінансування терористів із самопроголошеної “ЛНР”.

Уперше за сім років війни на Донбасі українська влада завдала серйозного удару по неофіційному представнику Путіна в Україні. Персональні санкції проти Медведчука – це політична “рукавичка”, кинута Зеленським президентові Росії.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.