Нових військових операцій на території України не буде. Принаймні цього, за словами Еммануеля Макрона, не допустять країни Заходу.
Президент Франції додав, що Росія повинна бачити чіткі “червоні лінії” і розуміти, що за них заходити не можна. Він заявив, що присутність російських військ на українському кордоні є неприйнятною.
Як зазначив Макрон, Росії необхідно провести деескалацію, а водночас США, Європа та інші країни повинні бути дуже твердими у своїй позиції щодо Росії.
“Ми ніколи не допустимо нових військових операцій на українській землі, і ми повинні створити шлях, щоб отримати довіру у цьому питанні”,– зауважив Макрон.
Він запевнив, що Франція підтримає санкції проти Росії у випадку вторгнення в Україну. Додав, що вважає це єдиним способом заслужити довіру.
“Я думаю, що лише санкцій недостатньо, але вони – це частина пакету”, – наголосив президент Франції.
“Я думаю, що те, що сталося кілька років тому, коли вдерлися в Україну, – це не провал дипломатії, це провал нашої колективної довіри до Росії”, – підсумував Макрон.
Як відомо, Володимир Зеленський 16 квітня у Парижі поспілкувався з Еммануелем Макроном. Після зустрічі президент України заявив, що вони з главою Франції “точно на одній хвилі й мають спільне бачення”.
Зеленський зазначив, що в часи розвитку технологій, сильний не той, хто має зброю та вміє стріляти.
Зеленський на одній хвилі з Макроном
“Насправді сильним є той, хто вміє говорити й діяти для збереження людських життів і миру.
Настав час для дій справжніх друзів України. Ми з Еммануелем Макроном – точно на одній хвилі та маємо спільне бачення”,– наголосив президент України.
Про що говорили лідери України та Франції
На Сході України обов’язково потрібно припинити вогонь.
На Донбасі слід відкрити рух через КПВВ, дозволити ОБСЄ та Міжнародному комітету Червоного Хреста отримати доступ на окуповані території та допомагати ув’язненим. Необхідно завершити обмін “всіх на всіх”. Великдень – чудовий привід, щоб зрушити цей процес.
Кластери, запропоновані Францією та Німеччиною як план руху до миру. Це дієві й чіткі кроки, які допоможуть закінчити війну.
Питання окупованого Криму: президент Франції ще раз запевнив, що півострів – український.
План дій щодо членства в НАТО – Макрон висловив свою підтримку.
Вступ України до ЄС. Україна пропонує країнам Євросоюзу підписати декларацію, яка засвідчує підтримку намірів Києва. Перші підписи вже є.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.