Як повідомляє “Українська правда”, народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” Сергій Льовочкін і ще близько десяти пасажирів не були випущені з літака авіакомпанії “Windrose”, що здійснив посадку в аеропорту Полтави, який перебуває на реконструкції.
Інформацію про заборону пасажирам “Windrose” залишати борт виданню підтвердив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов:
“30 серпня до нас надійшов запит, щоб ми прийняли борт, на якому буде 15 пасажирів. Враховуючи, що зараз аеропорт знаходиться у стані реконструкції, у нас немає ліцензії та спецдозволу на прийом бортів із пасажирами, ми відмовили і повідомили, що зможемо прийняти пустий літак, без пасажирів. “Роза вітрів” погодилася, що ми приймемо борт без пасажирів”.
За словами Синєгубова, після приземлення літака надійшла інформація від СБУ про присутність на борту пасажирів, в тому числі народних депутатів. Керівництво області прийняло рішення, з міркувань безпеки самих пасажирів, з літака їх не випускати.
“Працівниками аеропорту було проведено перемовини з людьми, які перебували на борту літака: їм було все роз’яснено, на що вони відповіли, що “Роза вітрів” начебто запевнила їх у можливості висадки. Було ухвалено рішення, що висадки в полтавському аеропорту не буде”, – сказав Синєгубов і додав, що про цей випадок були проінформовані профільне міністерство, Офіс президента і правоохоронні органи.
За даними ОДА, на які посилається “УП”, літак прямував з Києва та приземлився в аеропорту “Полтава” в 11:30. Пасажири планували відвідати єврейський центр хасидизму в Гадячі.
Джерела “Української правди” в Полтавській ОДА повідомили, що літак простояв кілька годин у Полтаві, після чого вилетів до Харкова.
За даними видання, пасажирами рейсу 1101 могли бути: нардеп ОПЗЖ Сергій Льовочкін і його дружина Зінаїда Кубар, помічник Льовочкіна Олександр Мутель, депутат Київради від ОПЗЖ Олександр Плужник, екс-нардепи Сергій Буряк, Ігор Калєтнік і Олександр Волков, помічниця екс-нардепа Віталія Хомутинника Олена Сажко, Володимир і Наталія Вітько, Алла Ахметова і Майя Радченко.
У ОПЗЖ цю інформацію назвали “маячнею”, водночас, джерело УП в авіакомпанії підтвердило, що такі пасажири на борту були.
“За словами співрозмовника, люди знали, що їх можуть не випустити в Полтаві, але все одно наполягли на маршруті Київ – Полтава”, – пише видання.
Вочевидь ОПЗЖ і тут вирішило покидати понти, але не тут то було.
Зазначимо, раніше ми вже повідомляли, про те що в проросійській частині української політики, гарячі пристрасті продовжують кипіти.
Окремо про це в своєму telegram-каналі писав журналіст і колишній депутат Сергій Лещенко.
За його словами, введення санкцій Росії проти депутатів “ОПЗЖ” Сергія і Юлії Льовочкіних – це помста соратникам по фракції з боку кума Путіна Віктора Медведчука.
“Після того, як Медведчука посадили під домашній арешт, Льовочкін так нав’язливо розповідав всередині” ОПЗЖ “, що зможе замість Медведчука модерувати процеси в Москві, що Медведчук вирішив показати йому його місце -” він в Росії ніхто і звуть його ніяк “”, – зазначив Лещенко.
За його словами, помстившись Льовочкіну руками російського уряду, Медведчук в черговий раз показав, що є російським політиком, впровадженим в український парламент.
Раніше аналогічний підхід санкцій покарання Медведчук застосовував проти членів “Опозиційного блоку”, які не захотіли вступати в “ОПЗЖ”.
Лещенко пише, що найгірше в цій ситуації олігархові Дмитру Фірташу, партнеру Сергія Льовочкіна. Він був звільнений після арешту в Австрії в 2014 році завдяки внесеній за нього заставі 125 мільйонів євро з боку фігуранта “кремлівського доповіді” Мінфіну США Василя Анісімова.
Тоді Анісімов уточнив, що дав гроші в борг під відсотки. Разом зі своїм другом Аркадієм Ротенбергом, що знаходяться в санкційних списках ЄС і США, Анісімов очолює федерацію дзюдо Росії і щедро підтримує улюблений спорт Володимира Путіна грошима.
“Тому скоро Фірташу доведеться вибирати, з ким він – з Льовочкіним або з друзями Медведчука”, – зазначає Лещенко.