Вчора в ЗМІ з’явились чутки про те, що Україну можуть позбавити можливості безвізового перетину кордону.

Павло Климкін спростував на своїй сторінці в Фейсбук ці чутки.

Безвіз в нас не заберуть – тут можна заспокоїтись. Коли надавався безвіз, ми прописали чітку процедуру на випадок, якщо загроза стане реальною. “З нічого” такі рішення не прийматимуться.

Але диму без вогню не буває. Спекуляції не пусті. Деякі країни Євросоюзу, включаючи, до речі, Німеччину та Францію, хочуть натиснути на балканські країни. Там зовсім в глухому куті погодження спільної заяви саміту Євро Союзу – деякі країни ЄС взагалі не хочуть згадувати Західні Балкани як перспективу членства. Це зрозуміло – після виборів у Німеччині та перед виборами у Франції це “особливо не на часі”.

Але є дискусії щодо нас, України. Хтось скаржиться на підробку документів, а хтось – більш глобально на проблеми з впровадженням верховенства права. Наразі це не критично, але “боком” може вилізти. Тому панікувати та хайпувати точно не варто, тільки емоції підігріваємо, а це вже грає на руку Кремлю. Потурбуватися варто: говорити з ЄС потрібно на випередження. Ситуація там може змінитися досить швидко, а сам факт дискусій всередині ЄС стане шаленим подарунком для Росії. Хай обійдуться без подарунків.

Депутат від “Слуг” Михайло Шнайдер теж поділився своїми думками з цього приводу.

Друзі, тут любителі шоколаду та інші всім відомі діячі, почали розпускати чутки про нібито якусь міфічну загрозу безвізу.

Насправді раз в пів року з’являються такі фейкові новини про те, що в України можуть забрати безвіз.

Це відбувається з того ж року, як безвіз запровадили.

На сьогодні ніяких підстав припиняти безвіз з Україною немає і не може бути – Україна неухильно дотримується критеріїв безвізового режиму.

Зараз ми бачимо просто поширення гучних заголовків та штучної сенсаційності.

Це ні до чого насправді не призведе.

Що зараз кажуть в новинах?

Австрія, Бельгія, Чехія, Німеччина, Італія та Словаччина оцінили вже четвертий доповідь Європейської комісії про функціонування безвіза – і не тільки з Україною.

Там і про Албанії, Молдові, Грузії, Північної Македонії та інших країнах.

Доповідь містить не тільки оцінку, а й відповідні рекомендації.

Про що це?

Про існування міграційних ризиків для Євросоюзу – використання безвізу для необґрунтованого отримання притулку.

До України через це – мінімум претензій.

Ми не держава з високим міграційним ризиком, а співпраця між Україною і Євросоюзом з питань реадмісії є продуктивним і знаходиться на належному рівні.

В Євросоюзі це розуміють і визнають.

Так що ніякого реального ризику для нашого безвізу немає і бути не може.

Тому зберігаємо спокій і не ведемося на всілякі чутки й фейки.