Третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, якого затримали ввечері 1 жовтня, оголосив голодування в СІЗО. Крім того, політик вимагає зустрічі з українським консулом.
Про це повідомила омбудсмен Ніно Ломджарія після зустрічі з Міхеїлом Саакашвілі.
Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі вважає себе політв’язнем і не погоджується з вироком суду. Саме на знак протесту проти цього політик оголосив голодування.
Крім того, Саакашвілі пройшов медичний огляд. Після візиту медиків експрезидент поговорив з омбудсменом, якому заявив про те, що як громадянин України він вимагає зустрічі з консулом.
Також Саакашвілі розповів деталі затримання. На той момент він був сам і жодного опору правоохоронцям не чинив.
Як зазначалось раніше, Михайла Саакашвілі можна тільки помилуванням. Адвокат Пека Басилія прокоментував заяву президента Грузії.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі раніше заявила, що ніколи не помилує Саакашвілі.
“Сьогоднішня заява президента про те, що вона не збирається помилувати Саакашвілі, надиктована “Грузинською мрією”, все залежить від політичної волі”, – сказав Басилая.
За його словами, підсумки виборів до місцевих органів самоврядування, які пройдуть 2 жовтня, вплинуть на остаточне рішення глави держави.
1 жовтня прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі повідомив про затримання в Грузії екс-глави держави Михайла Саакашвілі. Колишній грузинський президент оголосив про своє повернення до Грузії вранці того ж дня. Він повідомив, що приїхав в Батумі, а в неділю збирається поїхати в Тбілісі.
У Грузії Саакашвілі заочно засуджений у справі про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і побиття депутата Валерія Гелашвілі. Крім цього, колишній президент Грузії є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром телекомпанії “Імеді” і розтрату коштів з держбюджету.
Прес-секретар президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Володимир Зеленський стурбований новинами та тоном заяв Грузії щодо затримання голови виконавчого комітету Національної ради реформ Саакашвілі.
Водночас Грузія відкидає будь-які спроби України посприяти Саакашвілі у звільненні.
Як повідомлялось до того, наявність українського громадянства не завадить Михайлу Саакашвілі відбувати термін у Грузії. Його екстрадиція неможлива.
Він нагадав, що Саакашвілі звинувачують у злочинах, які сталися на території Грузії.
“Це абсолютно неможливо, тому що злочини скоювалися на території Грузії”, – заявив він.
У прокуратурі також нагадали, що в Грузії проти Саакашвілі заведено 14 кримінальних справ, включаючи незаконний перетин кордону. По одній з них винесено шестирічний тюремний вирок.
Водночас США також уважно стежать за ситуацією із затриманням у Тбілісі колишнього президента Грузії і голови виконавчого комітету Української Національної ради реформ України Михайла Саакашвілі. Вашингтон закликав грузинську владу забезпечити справедливе ставлення до політики.
“Ми закликаємо владу Грузії забезпечити справедливе ставлення до пана Саакашвілі, відповідно до законів Грузії та міжнародних зобов’язань Грузії з прав людини”, – сказав виданню представник Держдепу.
Зазначимо, через затримання Саакашвілі українське МЗС викликало до себе грузинського посла, щоб отримати офіційну інформацію про причини.
“Михайло Саакашвілі визнаний винним трьома інстанціями суду у справі про побиття депутата парламенту Валерія Гелашвілі та справі співробітника “Об’єднаного Банку Грузії” Сандро Гіргвліані і як покарання йому визначено 6 років позбавлення волі. Рішення у цих справах остаточні та оскарженню не підлягають”, – заявили в Генеральній прокуратурі Грузії.