Дмитро Разумков вважає, що рішення не запросити його в Трускавець на засідання “Великої фракції” є неправильним та несправедливим. Він готовий відзвітувати про свою роботу за останні 2 роки та дискутувати на будь-яку тему.

Таку заяву голова парламенту зробив в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера”, відповідаючи на запитання, чому він у студії, а не в Трускавці.

Тому, що деякі функціонери, мої колеги вирішили, що мені не треба там бути (у Трускавці). Я думаю, що це несправедливо, це неправильно і багатьох з них не було на той момент, коли цей процес починався,– заявив спікер Ради.

Він додав, що завжди був на фракції “Слуга народу” і переконаний, що коли розглядають питання відставки спікера, варто і його послухати.

“Я і до колег звертаюся, мені точно немає за що ховати очі, я готовий дискутувати щодо будь-якого питанням з ними. За кожну свою дію я готовий відповісти, але коли це відбувається за моєю спиною – це виглядає непорядно”, – наголосив Разумков.

У свою чергу, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко оцінив можливу відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова на 100%.

При цьому експерт зазначив, що сам процес відставки глави українського парламенту злегка затягнувся, що може допомогти в розкрутці рейтингу самого Разумкова.

“З іншого боку, наразі якщо треба було б зробити щось для розкрутки рейтингу Разумкова краще, ніж зробити цю довгу “жуйку” з великим серіалом, то в принципі нічого кращого фракція “Слуга народу” не могла придумати. Фракція робить все можливе, щоб розкрутити рейтинг Разумкова і зробити з нього жертву”, – сказав Денисенко.

Тим часом у Трускавці почалися виїзні збори депутатів монобільшості. Очікується, що депутати будуть розглядати питання щодо можливої відставки голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Про це журналістам ексклюзивно розповів один із депутатів “Слуги народу”.

Нардеп відзначає, що Разумков перестав поводити себе як представник “Слуги народу”. У своєму телеграмі одна зі “слуг” Вікторія Василевська-Смаглюк, написала, що обговорення у Трускавці долі Разумкова у парламенті безумовне буде.

Телефон розривається від дзвінків журналістів з приводу того, чи буде обговорюватися на фракції відставка Дмитра Разумкова? Звісно, буде. І будуть наслідки цього обговорення. Головне, при цьому, не плутати особисте з державним,– відзначила нардепка.

Незалежно від того, проголосують відставку чи ні, на думку Василевської-Смаглюк, парламентська криза неминуча.

Відставка Разумкова: що важливо розуміти

Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія подав два звернення щодо збору підписів за відставку Дмитра Разумкова. Одне – від фракції, інше – особисто від себе як її голови.

Він отримає підписні листи, на яких збиратиме підписи, аби ініціювати звільнення Разумкова з посади.

Щоб внести пропозицію про відкликання, нардепам необхідно зібрати щонайменше 150 підписів нардепів.

Згідно з регламентом Верховної Ради, спікер парламенту не повинен бути членом будь-якої фракції. Відтак наразі Разумков не є повноправним членом “Слуг народу”, хоч і пройшов до Ради за №1 за їхнім списком.

Сам же Разумков не виключає, що його спробують позбавити депутатського мандата.

Цікаво! Дмитро Разумков був №1 у списку партії “Слуга народу” на виборах у 2019 році. У серпні цього ж року він став спікером Ради, отримавши 382 голоси “за” від колег. Зараз він не є членом фракції “слуг” і не входить до партії.