Хоч Росія таки пустила газ “Північним потоком-2”, наразі – лише для технічного тестування. Вартує зазначити, що на тлі енергетичної кризи в Європі й високих цін на газ, в Кремлі наполягають, що запуск допоміг би розв’язати цю проблему.
Вже ні для кого не секрет, що газова криза була спровокована саме Росією.
Але попри очевидний факт маніпуляції країни-учасники проєкту продовжують удавати що нічого не відбувається.
Однак журналіст-міжнародник, публіцист Олексій Печій вважє, що російська труба вже вносить чималий розбрат у своєму матеріалі для програми WTF на 24 каналі він зазначає:
“Рішення Данії не є остаточним в цьому питанні, адже останнє слово залишається все ж за Німеччиною. Минулі німецькі вибори можуть зіграти свою роль в процесі запуску “Північного потоку-2”.
Російська труба вже вносить певний розбрат в переговори майбутньої керівної коаліції в Бундестазі.
Так, обидва кандидати, що Олаф Шольц, що Армін Лашет, які претендують на посаду німецького канцлера, виступають за “Північний потік-2” і його запуск. Однак необхідність сформувати коаліцію може змінити позицію Німеччини по газопроводу.
Я вже розповідав, що для формування тієї ж таки коаліції в будь-якому випадку необхідно заручитися підтримкою “Партії Зелених” і “вільних демократів”. Це може зіграти ключову роль в питанні “Північного потоку-2”.
Лідер “зелених” Аннали Бербок – затята противниця “Північного потоку-2″. При цьому вона виступає за перегляд зовнішньої політики Німеччини. Саме вона приблизно може очолити міністерство закордонних справ”.
Саме тому у питанні “Північного потоку-2” ще нічого не вирішено, як відомо, партія “зелених” у Німеччині проти. Особливо їх лідер Анналена Бербок.
“Цей газопровід протидіє геостратегічним інтересам європейців, він чітко спрямований проти України, суперечить європейським цілям щодо захисту клімату і всім санкціям ЄС проти Росії, і тому це абсолютно фатальний проєкт”, – сказала Бербок в лютому 2021 року в інтерв’ю телеканалу ARD.
За рік до цього на полях Мюнхенської конференції з безпеки Бербок в інтерв’ю DW висловилася за збереження санкцій проти Росії через Україну.
“Санкції можуть бути послаблені тільки тоді, коли будуть зрушення в мирному процесі”, – сказала тоді Бербок.