Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав три основні напрямки військової допомоги США у протистоянні з Росією. За його словами, це зброя, розвідувальна інформація та економічні санкції проти Москви.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю американському телеканалу CNBC.
“Україна – це демократична країна, і ми хочемо мати право самостійно визначати власне майбутнє. Україна вже понад сім років протистоїть російській агресії, і ми знаємо, як це робити. Водночас американська зброя, військові технології та поглиблений обмін розвідувальної інформацією здатні рятувати життя українських військових і допомагати нам оборонятися”, – заявив міністр.
Дмитро Кулеба наголосив, що майбутнє України вирішується в Києві, а не в Москві. Україна здатна обороняти себе і покладається на власне військо, але допомога партнерів суттєво допомагає нашій державі протидіяти російській агресії та стримувати подальшу ескалацію з боку РФ.
“Україна – це прекрасна країна, яка заслуговує на підтримку у протидії агресії Росії. Ключові елементи такої підтримки з боку США – це американські економічні санкції проти Росії, американське озброєння для України та американська розвідувальна інформація”, – підкреслив він.
Зазначимо, група з дев’яти сенаторів США запропонувала надати Києву в 2022 році військову допомогу на 450 млн доларів. А також закріпити за Росією статус “спонсора тероризму”, якщо вона введе війська на територію України.
“Оскільки Україна зіткнулася з черговим нарощуванням російських військ біля кордону і загрозою вторгнення, США повинні зробити все можливе, щоб стримати Росію і надати Україні поставки і підтримку, необхідні їй для самооборони”, – сказав глава комітету сенатор-республіканець Джим Ріш.
Ріш також презентував свій проект “Акт, що гарантує Україні автономію, шляхом зміцнення її оборони”. Ініціативу республіканця підтримали ще вісім сенаторів, у тому числі старший республіканець в комітеті Сенату з питань збройних сил, Марко Рубіо і заступник голови Комітету з розвідки Пет Тумі.
“Ми місяцями спостерігали за нарощуванням російської військової потужності навколо України, ясно розуміючи, що Путін має намір порушити суверенітет України. Незважаючи на це, адміністрація Байдена заявляє, що не зробить ніяких дій до вторгнення Путіна, а на той час для наших друзів в Україні буде вже занадто пізно. Цей закон спонукає президента Байдена прискорити надання військової допомоги Україні для стримування Росії до її вторгнення. Така допомога нагадає Путіну, що будь-яка спроба анексувати Київ матиме реальні і конкретні наслідки”, – заявив інший сенатор Інхоф .
За словами Джима Ріша, він вирішив представити цю ініціативу у зв’язку з “бездіяльністю” адміністрації президента-демократа США Джо Байдена.
При цьому Пет Тумі заявив, що “проста загроза санкцій не зупинить Росію в її планах щодо вторгнення в Україну. Адміністрація повинна негайно зробити конкретні кроки з надання допомоги Україні, наклавши санкції на газопровід “Північний потік-2”.