Давид Арахамія заявив, що після ухвалення антиолігархічного закону люди хочуть побачити конкретні заходи боротьби із впливом олігархів. Голови фракції “Слуга народу” пропонує окреслити територію, куди олігархи можуть заходити, а куди їм “ходити не треба”.
Як сказав Арахамія в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, антиолігархічний закон не передбачає ув’язнення всіх можновладців.
За словами Арахамії, в олігархів має бути чітке розуміння: якщо ти бізнесмен – залишайся бізнесменом.
“Ба більше, ми, як влада, зацікавлені, щоб бізнесмени, які працюють “у білу”, збільшували свою присутність на нашому ринку, реінвестували в Україну та сплачували більше податків, що приведе до збільшення суспільних благ для всіх”,– зазначив голова президентської фракції.
На питання про те, як бізнесмену довести, що він є олігархом, Арахамія пояснив:
“Для цього ж існує нова незалежна антикорупційна інфраструктура, до якої входять НАБУ, САП, ВАКС. Якщо людина, як ви кажете, бізнесмен і непублічний політик, а потім ми дізнаємося, що вона де-факто спонсорує політичну силу, платить відкупні за вихід із фракції, переходи до інших утворень, і в результаті група, яку вона фінансує, голосує за закони, які допомагають розвивати її бізнес, слово за НАБУ – все це підтвердити”.
Водночас Арахамія наголосив, що важливо точно окреслити територію, куди олігархи можуть заходити, а куди їм ходити не треба.
На днях, перший заступник спікера Верховної ради Олександр Корнієнко заявив, що боротьба з олігархами в Україні лише розпочалася.
Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна.
За його словами, в рамках деолігархізації незабаром у Раді відбудеться друге читання закону з антимонопольного комітету.
«Далі у нас дійсно є питання регулювання, і ми зараз довантажуємо Нацраду з питань телебачення та радіомовлення, цього тижня прямо, щоб регулювання тривало. Тому що якщо ми цього до Нового року не зробимо, там знову буде ступор, а ми розуміємо, що це має бути робочий орган», – розповів Корнієнко.
Він зазначив, що далі продовжиться дискусія щодо закону про медіа.
«Це законопроекти більш такі «довгограючі», вони записані в плані уряду щодо антиолігархічної реформи. Це публічний план, усі його бачили, зокрема й такі напрями, начебто не пов’язані речі, як антикорупційна стратегія. Але її імплементація дозволить багато лазівок позакривати, які там дозволяли їм так чи інакше працювати», – сказав перший заступник голови ВР.
Корнієнко навів приклад законодавства про корпоративне управління.
«Зараз ті щілини, які є, дозволяють менеджменту, афілійованому з тими чи іншими промислово-фінансовими групами, десь трішки підробляти із наглядовими радами, із самими держпідприємствами, це все також антиолігархічні реформи насправді», – додав нардеп.
За словами президента, вже у травні 2022 року почне діяти закон про олігархів, який дозволить коштам вийти з тіні та покращить політичні відносини в Україні.
“У травні 2022 року з’явиться максимально чітка червона лінія – для тих, хто вважає ще з 90-х років, що держава – це їхня особиста власність. Почне діяти антиолігархічний закон. Це найпотужніший крок для детінізації економічних та політичних відносин в Україні”, – зазначив Зеленський у колонці для спецпроекту видання “НВ” та The Economist “Світ попереду 2022”
Він наголосив, що не буде пробачати “змови та схеми” олігархам, оскільки відтепер в Україні “закон один для всіх.
“Цей крок уже зроблено, і назад його не відіграти, хоч би що намагалися зробити панове олігархи. Можете об’єднуватись у бізнесі, але жодних змов і схем, щоб “злити” державу, ніхто вам більше не пробачить. І купувати політиків, щоб вибивати для себе економічні привілеї, у вас більше не вийде. Закон один для всіх”, – заявив Зеленський.