Україна вже зараз повинна зосередитися на подолання гібридних загроз, які йдуть від Росії. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу 27 січня.
“Кількість російських військ стає все більшою, але ми вважаємо, що зараз план Росії полягає в тому, щоб використати загрозу застосування сили, щоб дестабілізувати Україну”, – сказав Кулеба.
За словами головного дипломата України, пріоритет нашої держави – не дозволити Росії реалізувати її основний план. Кулеба зауважив, що президент РФ Володимир Путін має побачити, що немає слабких місць у безпековому ланцюгу.
Міністр також підкреслив, що російська агресія це не лише про Україну: «Це також про здатність Заходу захищати свої принципи і захищати себе перед тими, хто ставить виклики».
Він, своєю чергою, передбачає не тільки концентрацію військ, а й проведення кібератак і поширення дезінформації.
“Але ми розуміємо, що військова операція – це те, що вони (росіяни, – ред.) поки тримають в кишені, вони не будуть вдаватися до цього до використання інших варіантів”, – наголосив Кулеба.
Кулеба також зауважив, що Україна готова рухатися шляхом імплементації Мінських домовленостей, нагадавши, що вони починаються з безпеки.
«Хороша новина: радники домовилися зустрітися в Берліні через два тижні, а це означає, що принаймні найближчі два тижні Росія, найімовірніше, залишиться на дипломатичному шляху», – зазначив міністр.
Росія планує військове вторгнення, однак зараз вона намагається досягти успіху з «планом А»: використати силу загрози, дестабілізуючи Україну зсередини, посіяти паніку та підштовхнути нас до поступок.
«Однак Росія має підходити до переговорів з бажанням дійти до прогресу. На жаль, найбільша вимога Росії полягає в тому, щоб Україна напряму взаємодіяла з російськими маріонетками в Донецьку та Луганську замість того, щоб вести переговори з Росією. Цього не станеться. Це принципове питання», – наголосив міністр.
На тіл заяв про ймовірний наступ на Харків міський голова Харкова Ігор Терехова дав інтерв’ю американському виданню The Washington Post. Однією з головним тем стала можлива окупація міста Росією. Ігор Терехов заявив, що жителі міста не хочуть війни. Однак харків’яни готові захищати свої домівки у випадку військової агресії.
За словами мера, усі містяни люблять Харків. Відтак, вони не дозволять, щоб місто повторило долю Донецька або Луганська.
“Ми стіною станемо всі разом – і харків’яни, і всі українці – на захист міста Харкова”, – заявив Терехов.
Водночас харківський міський голова висловив сумнів, що Росія справді нападе. Щоб запобігти такому сценарію, працюють чимало людей – від президента і його команди до міжнародних партнерів.
“Усі розуміють, що війна не потрібна. І люди теж виступають проти агресії, вони мовчки не терпітимуть це все”, – наголосив Терехов.
Питання, чи почнеться реальна війна і якою вона буде, вирішується саме сьогодні, у три-чотири тижні, що залишилися. Тому що фактична війна вже йде і розгортається вона на чотирьох театрах передвоєнних дій, про це повідомляє Кирило Рогов у Фейсбуці.
«Від того, як розгортатимуться події на цих чотирьох театрах, значною мірою залежить те, чи почнеться реальна війна і яким буде її масштаб. Перший театр військових дій – це розгортання військ. Другий театр військових дій розгортається в Україні та Києві. У цьому я цілком згоден із Володимиром Пастуховим, який каже, що український військовий бліцкриг Путіна можливий лише на тлі внутрішньої політичної кризи в Україні, для розвитку якої Кремль має певні заготівлі. Третій театр бойових дій – це економіка. Превентивний анонс американських санкцій щодо Росії мав суттєвий ефект. Нарешті, є четвертий театр бойових дій – суто всередині російський. Війну треба продати російському виборцю, інакше вона не має сенсу», – повідомляє експерт.