Німеччина готова допомагати Україні, скільки потрібно, навіть якщо війна з Росією затягнеться на роки. Про це в інтерв’ю BILD am Sonntag заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Кінця війні поки що не видно, треба бути готовим до того, що вона може затягтися на довгі роки, каже Бербок. За її словами, Росія не відмовилася від нав’язливої ідеї поневолити Україну та її народ. Німеччина зробить усе, щоб цього не сталося, запевнила Бербок.
“Для мене ясно: Україна також захищає нашу свободу, наш мирний порядок, і ми підтримуємо її фінансово та військовим шляхом доти, доки це необхідно. Крапка”, – сказала вона.
“Звичайно, я б хотіла, щоб війна якнайшвидше закінчилася, але, на жаль, ми повинні виходити з того, що Україні й наступного літа можуть знадобитися нові важкі озброєння від її друзів”, – додала очільниця МЗС ФРН.
Глава МЗС Німеччини також вважає, що домогтися припинення вогню можна, якщо російський диктатор Володимир Путін припинить бомбардувати безневинних людей і накаже вивести танки.
“Путін може віддати наказ зробити це будь-якої миті. Він нападає на Україну. Він може зупинити це будь-якої хвилини і покласти край стражданням”, – сказала Бербок.
російська армія щодня втрачає велику кількість військових та техніки на війні в Україні. То ж президент держави-агресорки владімір путін вирішив збільшити чисельність війська.
Очевидно, що кремлю бракує “гарматного м’яса” для війни в Україні. То ж тепер ще більше росіян ставатимуть поживою для українських ґрунтів.
Указ владіміра путіна про збільшення кількості штатних військових навряд чи суттєво відобразиться на спроможності росії у війні проти України. росія втратила десятки тисяч військових, а нових контрактників – мало.
Про це йдеться в огляді Міноборони Британії про війну в Україні за 28 серпня. У Британії поставили під сумнів недавній указ путіна про збільшення російської армії.
У розвідці Британії міркують, як росія буде збільшувати чисельність своєї армії, зокрема шляхом призову чи рекрутингу більшої кількості добровольців-контрактників.
Та в будь-якому разі, в умовах чинного законодавства цей наказ навряд чи суттєво допоможе росії збільшити її бойові спроможності в Україні,
– йдеться у повідомленні розвідки Міноборони Британії.
Наголошується, що в Україні росія втратила десятки тисяч військових і водночас нових контрактників – мало. Також розвідники зазначають, що російські призовники принаймні технічно не зобов’язані виконувати завдання за межами території росії.
Однак відомо, що росія кидає на фронт непідготовлених призовників, яких змушують укладати контракти.
Сформований з добровольчих батальйонів третій армійський корпус Росії, ймовірно, не зможе суттєво змінити ситуацію на українському фронті.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що Росія перекине 3-й армійський корпус для відновлення наступальних операцій, можливо, на напрямку міста Донецьк і на південному напрямку.
Російські військові мають намір ввести 3-й армійський корпус для посилення наступальних операцій під Донецьком, де рух навколо Мар’їнки, Пісків і Авдіївки зупинився після деяких успіхів.
Частини 3-го армійського корпусу також можуть бути розгорнуті на південній осі, в тому числі біля Херсона.
На думку фахівців ISW, підрозділи армійського корпусу навряд чи зможуть створити ефективну бойову міць: краще оснащення необов’язково робить сили більш ефективними, якщо особовий склад недостатньо навчений або дисциплінований, як це буває з багатьма членами добровольчих частин 3-го армійського корпусу.
За даними інституту, зображення елементів 3-го армійського корпусу показали, що добровольці фізично нездорові і старі. Аналітики також відзначають, що нестача в Росії досвідчених молодших офіцерів вплине на ефективність 3-го армійського корпусу.
У ISW також вважають, що у РФ все ще мало живої сили, щоб наступати в Херсонській області.