Українські військові продовжують мужньо протистояти противнику. Військовий капелан розповів про ситуацію в Бахмуті.
Марк Купчененко зазначає, що ситуація в місті наразі стабілізувалась. За його словами, бої цілий день йшли з перемінними успіхами.
Окупанти обстрілюють місто
Купчененко розповів, що росіяни систематично обстрілюють Бахмут. У місті тривають стрілкові бої.
На сьогодні в Бахмуті пекло, тиск з боку росіян тільки посилюється, відбувається штурм за штурмом і це при тому, що обстріли не вщухають жодного дня,
– йдеться в повідомленні.
За його словами, наші військові кожного дня роблять надлюдські зусилля, аби втримати позиції.
На думку Сергія Череватого, Бахмут важливий для росіян першочергово тому, що російське військово-політичне керівництво поставило за мету досягти будь-якого результату на полі бою.
Після того, як ціною шалених втрат окупанти зайшли у Лисичанськ та Сєвєродонецьк – вони лише наблизились на 25 кілометрів до Бахмута, це всі “здобутки”.
До того ж Сергій Череватий оцінив можливості наступальних дій на фронті.
Російські окупанти спробують вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, щоб продемонструвати хоч якісь успіхи на фронті.
Такий прогноз озвучив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі каналу Freeдом.
“Противник намагатиметься прорвати нашу оборону, наскільки в нього вистачить сил. Те, що ми бачимо зараз — найімовірніше, військово-політичне керівництво поставило завдання взяти хоча б адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, щоб показати, що вони звільнили так звані “ДНР “і “ЛНР”, — заявив він.
Як запевнив Череватий, українські Збройні сили зроблять усе, щоб цього ніколи не сталося. За його словами, ЗСУ, накопичивши резерви та вогневі засоби, можуть завдати удару і за можливості перейти в контратаку, “як під час Харківської та Лиманської операції”.
Представник ЗСУ не уточнив, де саме очікувати контрнаступу — “на тому напрямку, який наше керівництво вважатиме зараз найбільш вдалим”.
Також Череватий зазначив, що наступальні дії на фронті можуть бути ускладнені для обох сторін через погоду:
“Погода демаскує. Театр військових дій виходить зовсім інший через те, що немає листя, немає маскування, відкрита місцевість. Якщо будуть дощі, бруд і сльота, це впливає на тих, хто намагається вести наступ — і ворога, і нас. Спочатку в багні застряє колісна техніка, автомобілі, бронетранспортери та інші засоби, а потім танки та БМП. Відповідно, не виходить вести наступ, і війна стає артилерійською та війною вилазок”.
За його словами, “тільки якщо промерзне ґрунт і будуть певні умови, сторони можуть розпочати наступальні дії”.
Варто зазначити, що Бахмутський та Авдіївський напрямки залишаються одними з найгарячіших точок на фронті.
За словами радника Офісу президента Олексія Арестовича, особливо важко українським захисникам біля Вугледара й Павлівки та на лінії Бахмут-Соледар.
“Гуляйполе почався (ворожий наступ. – Ред.). Вугледар, Павлівка. Вся територія – від Мар’їнки до Горлівки і Майорська. А далі починається від Соледара і до Кремінної. Російські війська наступають, а ми обороняємося. Хоч це малі тактичні атаки, але сказати, що для Путіна на фронті все зовсім печально, не можна”, – зазначив Арестович.
За його словами, особливо важко українським захисникам біля Гуляйполя, біля Вугледара і Павлівки і Бахмут-Соледар.
Радник ОП вважає, що окупанти повернулися до реалізації задумів другого етапу війни, залишаючись довгою армією з кількістю, яка переходить у якість.
Проте він вважає, що нема причин для паніки, адже як росіяни перекинули війська з Херсона і правобережної Херсонщини, так само і наші сили з цих напрямків невдовзі перекинуть для підкріплення в інші місця на фронті.