Російська армія продовжує зазнавати чималих втрат на війні в Україні – загалом уже знищено більш ніж 90 тисяч окупантів. Не виключено, що саме мобілізовані можуть стати каталізатором акцій протесту в Росії.
Про це в одному з інтерв’ю сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. На його думку, необов’язково, щоб цей протест почався саме з російської столиці.
Мусієнко зауважив, що всі протестні рухи, які останнім часом відбувалися в Росії, вже дещо придушили. Сподівання залишаються лише на самих мобілізованих або тих, кого ще планують призвати, а також членів їхніх родин. Саме серед цих категорій може визрівати протестний контингент, який стане серйозним важелем впливу на Кремль.
Це вже досить помітно. Подивіться, зараз незадоволені, що йдуть звідти, переважно саме серед мобілізованих, які незадоволені кожен по-своєму,– заявив керівник Центру військово-правових досліджень.
Адже, пояснив він, хтось незадоволений через форму неналежного розміру, інший – через погану зброю, а дехто – тим, що не виплатили гроші. До того ж багатьох російських призовників кидають без підготовки та без забезпечення у райони ведення активних бойових дій.
За його словами, всім цим мобілізованим ще треба пережити зиму. Тому серед призовників зростатиме кількість випадків дезертирства й можливе об’єднання в якісь протестні рухи, зокрема й їхніх рідних. Навесні протестні настрої серед мобілізованих будуть загострюватися. І саме вони можуть стати каталізатором бунтів та акцій протесту, які можуть визрівати в Росії.
Керівник Центру військово-правових досліджень вважає, що навіть 10% мобілізованих, які почнуть проявляти незадоволення зі зброєю в руках, можуть запалити протести, що переростуть у серйозне громадянське протистояння в самій Росії.
На його думку, необов’язково, щоб протест почався саме з російської столиці. Це буде щось на кшталт дуже серйозних бунтів. Тому цей протест цілком може початися з інших регіонів, а звідти перекинутися на Москву.