російські загарбницькі війська дещо просунулися у боях за Соледар і станом на 12 січня мають частковий успіх на південно-західній околиці міста.
Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в інтерв’ю.
“В самому Соледарі йдуть вуличні бої, дуже запеклі. І єдине, що ми можемо констатувати – якщо вчора бої йшли за центр міста, то сьогодні на південно-західній околиці Соледара противник має частковий успіх. Вони трохи просунулися. А в іншому – бої продовжуються в самому місті. Про жодне захоплення Соледара на сьогодні не йдеться”, – наголосив військовий експерт.
Він додав, що також з ’явилися відеодокази того, що окупанти просунулися в місті. За словами Жданова, це підтверджують і українські війська.
“Вони провели перегрупування військ. Туди додали ще десантні війська. І вони постійно підвозять туди свіжі підрозділи, і кидають їх у бій. Там вони організували такий конвеєр постійних атак на місто. Плюс артилерія вже четверту добу невпинно б’є по місту”, – описав ситуацію Жданов.
Тож є різні відео, з яких можна сказати, що ворог пробився до центральної частини міста і намагався оточити місто з півночі і півдня діями десантних підрозділів. Зараз ситуація залишається непростою, хоча і Міністерство оборони, і Генеральний штаб кажуть, що власне бойові дії в місті тривають, але незрозуміло, де проходить ця лінія протистояння, пише Сергій Згурець, директор Defense Express.
Щодо значення Соледару, то він є важливим з точки зору двох складових: це якраз контроль над лінією забезпечення із Сіверська до Бахмуту і, власне, це північний фланг оборони самого Бахмуту.
Власне ця вся ділянка за шириною займає не так багато — ширина лінії оборони Бахмуту — 6 км, а Соледару — 1,5−2 км. Це вузька ділянка фронту в порівнянні з загальною лінією фронту, яка на сьогодні в активній зоні складає приблизно 800 км, якщо забрати водну поверхню і зону кордону з Білоруссю.
В цьому сенсі бої йдуть на досить вузькій ділянці, де ворог намагається використати перевагу в чисельності особового складу і особливості тактики.
Які можуть бути подальші дії? Фактично, є розуміння, що нам треба і далі тримати цю лінію оборони максимально довго, наскільки це дозволяють умови. Характер цих умов ми зараз не знаємо, бо не володіємо повним обсягом інформації.
Але ЗС України завдали противнику значних втрат, що може унеможливити подальший рух противника.
Також були повідомлення про посилення наших військ додатковими частинами, що також повинно мати свій ефект.
У будь-якому випадку буде два етапи: максимальне утримання оборони, посилення цих наших можливостей, проведення контрнаступальних дій і другий — якщо в цьому буде потреба — перехід на нові лінії оборони.
Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив, заявив, що Соледар зараз у важкому становищі щодо наступальних та штурмових дій з боку російських окупантів. Зараз у них там є перевага кількісна, особового складу, а також, як це не дивно, залишається досить високий рівень підтримки артилерії.
Та є дуже важливе «але». Воно пов’язане з тим, що Соледар на сьогодні не знаходиться в становищі повного оточення, це по-перше. По-друге, північно-західна, а також частково центральна частина міста під контролем Збройних сил України. З північно-західної локації вихід ЗСУ здійснюється в напрямку, де сформовані повноцінні та досить ефективні лінії оборони ЗСУ. Отже, таким чином ми можемо казати про те, що якщо утримувати центральну а також північно-західну частину, ми не лише збережемо контроль над містом, а й забезпечимо досить тривалий період затягування великого ресурсу російських окупаційних підрозділів у цьому напрямку.