Російські окупанти можуть піти в наступ на Запоріжжя. Ситуація на цьому напрямку досить складна. Українські військові фіксують постійний рух ворога, проте утримують оборону та не дають противнику просунутись вперед.
Про це ТСН розповів військовослужбовець ЗСУ Богдан Ємець.
Через те, що на запорізькому напрямку фіксується позиційна війна, то окупантів легше завдавати артилерійських ударів по українських позиціях.
“У лютому ситуація тут стабільно складна, руху ворога мінімум. Я думаю, що причиною тому є те, що вони вичерпали можливість тут наступати, оскільки сконцентрували найбільшу свою ударну силу на Донбасі. У цьому плані наш фронт має риси позиційної війни. Звичайно у них більше можливостей вести артилерійський вогонь по наших позиціях, але ми знаємо, як до цього готуватися”, – сказав Ємець.
Українські бійці бачили наближення окупантів через оптичні прилади та прилади нічного бачення. ЗСУ не дають ворогові прорватися і відкривають по них вогонь.
Водночас, як раніше зазначав військовий експерт Олег Жданов, російські загарбники бояться контрнаступу Збройних Сил України на Запорізькому напрямку.
Коментуючи інформацію про те, що там помітили понад 40 автобусів з найманцями російської приватної військової компанії “Вагнера”, він зазначив:
“Я думаю, що вони готуються до глибокої оборони. Вони дуже бояться нашого контрнаступу на Запорізькому напрямку”.
Експерт навів останні оцінки українських військових, згідно з якими чисельність “вагнерівців” під час штурму Соледара становила близько 30-35 тисяч осіб, а тепер опустилася до 6-7 тисяч.
“Ось таких втрат вони зазнали. Більше їм найм ув’язнених не дозволений, перехопило ініціативу Міністерство борони Російської Федерації. А вони користуються найманцями, яких ще можуть вербувати через свої центри або військкомати російські – там, де їм це ще дозволяють”, – сказав він.
І найімовірніше, на вагнерівців та інших військовослужбовців вородої армії чекають ще більші втрати. Адже попри намагання ворога тиснути, ЗСУ все ж готуються до дій у відповідь і скоріш за все український контрнаступ буде в напрямку Бердянська та Мелітополя. Про це в ефірі Radio NV розповів військовий експерт Павло Нарожний та пояснив, що саме це зумовлює.
«Для нас дуже важливий порт Бердянська — це вихід на Азовське море, можливість робити якісь операції в Азовському морі, можливість атакувати Кримський міст із двох боків», — вважає Нарожний. Також, за його словами, одним з найголовніших пунктів є Енергодар і атомна електростанція, яка важлива для нашої енергетичної інфраструктури та для безпеки країни.
Не менш важливим є просування до сусіднього з Бердянськом Мелітополя, адже місто знаходиться на перетині двох автомобільних доріг і в нього заходить залізнична гілка. Звільнений Мелітополь означає, що все угруповання, яке знаходиться в Херсонській області до перешийка, мабуть, до Джанкоя, буде відрізане від ліній постачання, які йдуть через Маріуполь і Мелітополь.
«Якщо говорити про можливий контрнаступ, то реальний строк цього наступу — після сезону дощів, після березня, коли підсохне ґрунт. Це, мабуть, середина квітня — початок травня. Коли ми наситимо танками, артилерійськими системами наші Збройні сили, тоді ми зможемо атакувати. Крім того, зараз формуються декілька військових частин, які з’являться приблизно через півтора-два місяці», — підсумовує експерт.