Як відомо, напередодні Президент України Володимир Зеленський відвідав Бахмут.
Крім того, вже кілька днів говорять про те, що наступ ворога там сповільнюється, тому що Росії довелося перекинути кілька своїх підрозділів на інші напрямки.
Водночас ми бачимо те, що відбувається в Авдіївці. Наприклад, дехто каже, що росіяни хочуть перетворити Авдіївку на другий Бахмут.
В інтерв’ю ТСН.ua директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь розповів, яка ситуація на цьому напрямку і чи можна говорити, що у них все стає погано.
“Насправді погано в них стало вже давно. 24 лютого росіяни розпочали цю авантюру, яка негайно перетворилася на катастрофу, спочатку військову, а зараз геополітичну. Те, що ми бачимо саме на полі бою, ці істеричні атаки росіян, пояснюється тим, що їм дійсно потрібні хоча б якісь успіхи. Так, вони хотіли продемонструвати те, що вони захопили весь Донбас, тобто Донецьку і Луганську область, потім спробувати зафіксувати ці збитки і оголосити, що завдання “спеціальної воєнної операції” виконані і вони готові до переговорів”, – розповів Михайло Самусь.
За його словами, динаміка за півроку каже про те, що росіяни дуже повільно просуваються.
“Я думаю, що ці намагання перенесення акцентів, в тому числі з Бахмуту на Авдіївку, вже йде через те, що вони розуміють — досягти, наприклад, до 1 квітня результату у вигляді повної окупації Донецької області вже точно не вийде. Якщо продовжувати довбитися об Бахмут, то теж нічого не вийде. Можливо, у них зараз ідея полягає в тому, щоб оточити Авдіївку і представити це як успіх і почати з цих позицій розмовляти через Китай з Заходом та Україною, що, можливо, можна “заморозити” цей конфлікт, бо Росію влаштує, якщо один з напрямків, наприклад, Мар’янка-Авдіївка, відтягнути українські війська від Донецька, власне від лінії розмежування, щоб українська артилерія, як вони кажуть, не могла доставати до Донецька”, – наголосив Самусь.
Українські захисники дають гідну відсіч ворогу в районі Бахмута Донецької області. Втрати російських загарбників на цьому напрямку постійно змінюються.
Так, щодня під Бахмутом ворог може втрачати близько 300 – 400 одиниць живої сили. Про це в інтервʼю розповів командир роти батальйону “Свобода”, лейтенант НГУ Євген Оропай.
Водночас бувають і “продуктивніші” для Збройних Сил України дні. Вони трапляються тоді, коли окупанти здійснюють по 6 – 7 штурмів упродовж доби. За один такий піхотний штурм може загинути близько 100 військових армії країни-агресорки.
Вони йдуть лінією 700 – 800 метрів, намагаються штурмувати. Їх відправляють уперед і вони “вкатуються” у землю, не доходячи до наших позицій,
– повідомив Оропай.
Утім, за його словами, в окупаційному війську є й хороші бійці. Не варто недооцінювати ворога і кількість його живої сили на Бахмутському напрямку. Нашим військовим дуже складно, коли росіяни перевищують кількістю живої сили у 5 – 7 разів.
“Усім захисникам, які стоять на першій лінії зіткнення, тобто на самому “нулі” – дуже складно”, – підкреслив командир роти батальйону “Свобода”.
Водночас Українська розвідка переконана, як й литовська, що ресурсів Росії вистачить ще на два роки війни проти України.
Як розповів в інтерв’ю представник ГУР Вадим Скібіцький, росіяни можуть вести війну ще у 2023-му та 2024-му роках:
“Це – якщо ми говоримо про конвенційну війну. А якщо посилити санкції, то цей запас буде ще меншим”.
При цьому у ГУР сумніваються, що Росії наразі вдасться розпочати наступ ще на якихось напрямках, крім тих, де вона вже активізувала свої війська з лютого – Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Шахтарському.