За словами Романа Власенка, начальника Сєвєродонецької районної військової адміністрації, на окупованій території Луганської області колаборанти готуються до евакуації через страх перед проривом ЗСУ, про що він повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини».
«Все більше інформації поступає про евакуацію. Евакуацію в першу чергу окупаційної влади. Інформація про те що, узгоджують з Луганськом заходи щодо евакуації», – повідомив Роман Власенко.
Власенко додав, що інформація про підготовку до евакуації поступає зі Сватового, Рубіжного, Лисичанська, Сєвєродонецька.
Роман Власенко зазначив, що окупанти бояться швидкого прориву ЗСУ, та того що вони не встигнуть евакуюватись, тому попередньо проводять підготовку для втечі в бік Луганська.
«Поки інформації про масштабні евакуації нема. Наразі мова йде про документи, представників окупаційної влади, обладнання, техніку», – розповів Роман Власенко.
Власенко зазначив, що попри підготовку до евакуації, окупанти всеодно готуються до проведення заходів до 9 травня.
Окупанти не марно хвилюються перед контрнаступом ЗСУ, адже наші захисники невпинно продовжують готуватись та прослідковують лінію оборони російських окупантів на різних ділянках і знайти, де у них слабкі місця.
В інтерв’ю Главреду, політичний і військовий експерт, колишній командир взводу батальйону “Айдар”, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий висловив думку, що завжди можуть відбутися “жести доброї волі” окупантів, але зараз важко прогнозувати, де саме вони можуть відбутися. За його словами, легкість деокупації певного населеного пункту не залежить від кількості ліній оборони, побудованих російськими окупантами навколо нього.
“Ми, наприклад, добре знаємо, де у них яка фортифікація. Добре знаємо, що біля Мелітополя 3 лінії оборони, а довкола самого міста у деяких місцях по 5. Але це ні про що не свідчить – буває одна така лінія оборони, яку ти ніколи не прорвеш, а буває так, що можна три пройти за один день. І це визначається не характеристиками окопів, а тим, хто в них сидить. Скільки там людей, якої якості, мотивації, наскільки вони навчені, скільки у них зброї та БК і, зрештою, як між ними налагоджена взаємодія та як ними командують. Ось це – усі ті фактори, які стають очевидними тільки тоді, коли ти йдеш в наступ”, – пояснив Дикий.
Він нагадав, що під час минулорічного наступу на Харківщині першочергове завдання українських військових було дуже скромним – відтіснити росіян від Харкова, щоб ствольна артилерія перестала діставати до районів міста. Натомість росіяни дали слабину і почали сипатися, а українське військове командування цим скористалося, і українські військові гнали окупантів аж до лінії Кремінна-Сватове. А от наступ на Херсонщині наприкінці серпня 2022 року був для захисників країни не таким успішним – за перші три дні вдалося прорвати лише одну з трьох ліній оборони, а потім зупинитися.
“Тому тільки власне сам наступ покаже, наскільки вони зараз готові його відбивати та чіплятися за не свою окуповану землю зубами, кігтями та ногами, як ми за свою. Це неможливо спрогнозувати”, – зазначив Дикий.
Наразі відбувається підготовка до контрнаступу, зокрема, проводяться розвідки боєм. Таким чином українські військові будуть на різних ділянках промацувати реакцію окупантів на наступ, а також визначати слабкі місця російських загарбників.