Адміністрація президента США Джо Байдена не планує наслідувати приклад Великої Британії у відправленні ракет дальнього радіуса дії в Україну.
Про це пише Politico.
За даними ЗМІ, Лондон має намір відправити Києву ракети з дальністю дії 300 км. Це та сама дальність, що й у армійської тактичної ракетної системи ATACMS, яку Вашингтон відмовився передати Києву.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі також відмовився коментувати строки і масштаби майбутніх зобов’язань під час пресконференції у вівторок разом із державним секретарем Ентоні Блінкеном.
Але, за словами американських чиновників, можливість відправки британських ракет в Україну змусила команду президента США заспокоїтись. Вони сподіваються, що це змусить критиків припинити звинувачувати Америку в бездіяльності щодо відправки ATACMS, оскільки Україна незабаром може отримати від Лондона боєприпаси великої дальності.
Один із чиновників, який не був уповноважений розкривати деталі внутрішніх обговорень, сказав, що “наша політика щодо ATACMS не змінилася”. Натомість, за словами цього чиновника, США продовжуватимуть постачати засоби ППО, такі як Patriot, боєприпаси і бронетехніку.
Інший політик, знайомий з перебігом обговорення, сказав, що Британія повідомила Києву про те, що умовою надання ракет дальнього радіуса дії є зобов’язання України використовувати цей потенціал тільки по цілях на українській території.
Ця обставина відображає ту саму заклопотаність, яку адміністрація США відчуває з приводу надання Україні ракет ATACMS. Останнє, чого хоче Білий дім, це щоб українські війська використовували їх для завдання ударів углиб Росії.
Нагадаємо, що британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі очікує на успіх запланованого контрнаступу України, але застерігає, що він може не виправдати завищених сподівань.