Бен Воллес може піти з посади міністра оборони Британії і залишити політику
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес розглядає можливість залишити свою посаду і повністю піти з політики восени.
Про це повідомляє The Times.
Зазначається, що восени британський прем’єр-міністр Ріші Сунак готується переформатувати свою команду, намагаючись перезавантажити уряд перед наступними виборами.
Як пише видання, Воллес вважає, що його час на посаді міністра оборони добігає кінця, і він обдумує можливість залишити уряд.
Однією з причин видання називає те, що британському прем’єру не вдалось переконати президента США Джо Байдена та інших лідерів в тому, що Воллес повинен стати наступним генсеком НАТО.
Це змусило деяких його колег засумніватися, чи хоче він залишатися в політиці.
У публікації підкреслюється, що Воллес розглядає можливість повністю піти з політики. Він залишається прихильником Сунака та уряду, і його рішення не пов’язане з нинішніми труднощами Консервативної партії.
“Ця перестановка стосується майбутнього, і Ріші представляє громадськості свіжу команду перед виборами. Бен, ймовірно, не збирається балотуватися на виборах, тому для нього настав час відійти від справ”, – розповіло виданню джерело в уряді.
Найімовірнішим наступником Воллеса на посту глави Міноборони Британії називають головного секретаря казначейства Джона Глена.
Також можливими наступниками вважаються міністр безпеки Том Тугендхат і колишня міністерка зовнішньої торгівлі Енн-Марі Тревельян.
Нагадаємо, цього тижня Воллес відзначився заявою на полях саміту НАТО у Вільнюсі, у якій закликав Україну висловлювати більше вдячності партнерам за надану військову підтримку замість постійно ставити вимоги щодо розблокування нових видів озброєнь.
Про це він сказав під час спілкування з журналістами на полях Вільнюського саміту НАТО в середу, відповідаючи на запитання Sky News.
Говорячи про те, чи не вплине на бойовий дух українських військових відмова Альянсу назвати конкретні часові межі прийняття України, голова британського Міноборони заявив, що не вірить у це, після чого сказав, що Київ завжди просить більшого.
“Тут є невелике застереження, яке полягає в тому, що, подобається нам це чи ні, люди хочуть бачити вдячність. Моя порада українцям: іноді ви переконуєте країни відмовитися від власних запасів [зброї], і так, це – благородна війна, і ми бачимо, що ви воюєте не лише за себе, але й за наші свободи”, – сказав Воллес.
“Але іноді вам доводиться переконувати законодавців у Конгресі США, вам доводиться переконувати політиків в інших країнах, які сумніваються, що ви знаєте, що це того варте, що воно того варте і що вони щось за це отримають”, – додав він.
Міністр після цього згадав, що іноді чує “бурчання” від американських законодавців щодо підтримки України: мовляв, “ми надали 83 мільярди доларів чи скільки там; знаєте, ми не Amazon”.
Він розповів про свій візит у червні минулого року. “Я сказав українцям минулого року, коли їхав 11 годин до [Києва] та отримав перелік (зброї. – Ред.) – я сказав, що я не Amazon”, – додав він.
Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії підготував пакет обсягом майже 65 мільйонів доларів на ремонт української техніки, а також на створення центру реабілітації для військових.
Пакет підтримки на 50 млн фунтів стерлінгів (майже 65 млн доларів) включає кошти на відновлення техніки, а також створення центру реабілітації для військових в Україні.
У рамках нового пакета допомоги, який мають обговорювати на саміті Британія і G7, союзники готуються надати Україні тисячі додаткових пострілів до танків Challenger 2 та понад 70 одиниць техніки для ведення бою і логістики.
Ці програми планують фінансувати через Комплексний пакет допомоги НАТО для України. Реабілітаційний центр створюватиметься із залученням фахівців з різних країн НАТО.