Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник розповів, як пов’язане знищення складів БК окупантів і процес розміновування територій.
“Перша оперативна смуга, яка називається у частині ешелонованої оборони – це так звана лінія забезпечення. Там усе мінується і засівається в першу чергу протитанковими мінами, такими як ТМ-62, чи величезною кількістю протипіхотних мін дуже різноманітної класифікації. Чи можна це розміновувати? Однозначно так.
Є дуже різні машини для цього, найпотужніша М58 американська — це такий вистрілюється на 90 метрів канат, який складаються із сегментів вибухівки, на 1 м погонний приходиться 7,5 кг вибухівки C4, і воно вибухає і утворює прохід десь 6 на 90 м, тобто повноцінно одиниця техніки, танк і інші може пройти. Але є нюанс: машина велика, так само, як інші розгороджувальні машини, які мають спеціальні трали, які будуються на основі танків, скажімо, той самий Леопард-2″, — пояснив Петро Черник в ефірі ОДНОГО З ТЕЛЕКАНАЛІВ
Експерт додав, що для того, щоб убезпечити техніку від ураження ПТРК чи артилерією, треба якнайдалі посунути вогневі рубежі противника.
“А щоб посувати вогневі рубежі противника, треба вибивати їхні боєкомплекти. На цю хвилину у стратегічному контексті все рухається правильно, по-нашому. Ми у третій стадії класичної індустріальної війни, котра каже, що третя стадія – це перемелювання ресурсів”, — додав Петро Черник.
Українські військові мають сучасні станції РЛС, які разом з Excalibur, GMLRS та БПЛА дозволяють випалювати російську артилерію.
На фоні жорстоких боїв на передовій Україна докладає максимум зусиль, щоб придушити та знищити російську артилерію. Про це повідомляє The War Zone.
Українські військові продовжують наступ на російські позиції у спробах знайти прогалину в обороні. Разом з цим артилерія ЗСУ веде довгу гру за артилерійську перевагу. Як зазначають у виданні, велику роль в цьому відіграє контрбатарейний вогонь, а особливо спеціальні радари, які з високою точністю визначають позиції артилерії РФ.
В той самий час в окупантів спостерігається дефіцит станцій РЛС, які б дозволили атакувати українську артилерію у відповідь. Крім цього радіолокаційна станція є високотехнологічним виробом, тому РФ важко їх виробляти. Ба більше, російський пропагандист Олександр Ходаковський заявив, що артилерія ЗС РФ не може конкурувати з українською ні за дальністю, ні за кількістю засобів виявлення.
Також стало відомо про відсторонення командира 58-ї армії Південного округу ЗС РФ генерал-майора Івана Попова за доповідь міністру оборони Сергію Шойгу про погані можливості контрбатарейного вогню.
Україна використовує для знищення артилерії ворога ракети GMLRS або високоточні боєприпаси Excalibur. Захід передавав їх ЗСУ тисячами, а Штати ще з 2015 року постачає Україні контрбатарейні радари. Бійці поєднали це все з безпілотниками для спостереження за цілями й змогли досягти принципу “один постріл — одна ціль”.
У виданні зазначають, що знищення артилерії не призведе до швидкого просування ЗСУ, проте сформує подальше підґрунтя для наступу,
Увечері 16 липня стало відомо про те, що наші військові мають нові успіхи з деокупації територій. Зокрема, ЗСУ взяли під контроль північну частину Старомайорського у Донецькій області.
Крім того, наші захисники мають успіхи й на Бердянському напрямку. Там нашим військовим вдалося просунутися вглиб території противника.
Про успіхи контрнаступальних дій Сил оборони говорять і в естонській розвідці. Так, у відомстві наголосили, що Україна близька до успіху у своїй деокупації територій.