В останній час ділянка фронту протяжністю майже 140 км стала особливо активною, привертаючи значну увагу. На ній регулярно посилюються висловлювання, які передають або панічний страх, або ура-патріотичний настрій.
Про це заявив український військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександ Коваленко.
«Справа в тому, що ця ділянка фронту це не лише зона бойових дій, а й плацдарм для масштабної російської ІПСО, покликаної посіяти в українцях паніку, а російським споживачам інформаційного фаст-фуду вселити віру в їхню армію. Саме з цієї причини, російські пропагандисти так яро дії на Лимано-Куп’янській осі називають початком, підготовкою, розігрівом перед якимсь епічним наступом, порівнюють Куп’янськ із Бахмутом і марять походом на Харків.», — підреслив Коваленко.
Насправді ж справи в них у цій локації, м’яко кажучи, без особливо епічних перспектив.
Для початку, на даній ділянці фронту зосереджені підрозділи двох груп військ, а саме «Захід» та «Центр». Сумарно це друга за чисельністю концентрація сил у всій зоні БД (перша за кількістю у Запорізькій області), а також, на мою суб’єктивну думку, найкраща за якістю комплектації. Але найкраща, не тому, що «найкраща» з позитивного боку, а тому як у решти ГВ із цим справи гірші.
До прикладу, удар на Куп’янськ сконцентрований силами ГВ «Захід» і на момент початку наступу ці сили являли собою наступний склад:
-Близько 51 тис л.с. або 64 БТГр;
-близько 500 танків або 70% від штатної комплектації;
-Близько 450 ББМ або 21% від штатної комплектації;
-близько 400 од. ствольної артилерії або 57% від штатної комплектації;
-Близько 130 РСЗВ або 18% від штатної комплектації.
«Всі ці показники потрібні для того, щоб розуміти, що собою представляє дана група військ. Яка являє собою, як ви можете бачити, не стільки проривний, ударний, наступальний функціонал, скільки, більшою мірою – оборонний. Особливо мені подобається їхні показники ББМ. Тобто, мотострілецькі підрозділи, які мають у першому ешелоні рвати оборону, більше являють собою не ОМСБр чи МСП, а такі собі, маршові батальйони на максималках.», — зазначає експерт.
А зараз питання. Яка ймовірність успішного наступу та прориву оборони супротивника підрозділами, у яких не наступальний функціонал, а оборонний? Ні, вони, звичайно, можуть наступати і навіть прорвати оборону. Але при цьому вони втратять у 3-4 рази більше людських та механізованих ресурсів, ніж при настанні з повноцінним функціоналом.
У свою чергу просування ціною знекровлення свого ресурсу, придатного для оборони, призводить до того, що й оборону ти зможеш тримати.
Але, ось у тому й річ, що наступ не приносить окупантам навіть проміжно стерпного результату.
Нагадаємо, в другій половині червня розгорнувся наступ на Лиман. Результат? Що захоплено? Який поступ? Які тактичні здобутки? Провал.
Далі, Куп’янськ. Початок наступу силами 6-ї ОВА та 1-ї ТА з кінця липня-початку серпня. Результат? Віртуальне «захоплення» Синьківки. Віртуальне «захоплення», в яке повірили багато панікерів навіть у нас.
Більше того, розпочато процес відправлення частини підрозділів групи військ «Захід» та «Центр» на південь. Тобто угруповання, ослаблене безглуздими наступальними судомами, послаблюється ще більше, вирушаючи посилювати південний плацдарм.
Зрозуміло, конвульсії Лимано-Куп’янської осі у окупантів продовжуватимуться, але ця фаза імітації епічного наступу себе вичерпала. Хоча у всього іноді буває зовсім несподіване продовження, — підсумував експерт.